Pogoda na dziś - wtorek 5 października. Słonecznie niemal w całym kraju. Pochmurno tylko na zachodzie

We wtorek 5 października pogoda niemal w całym kraju zapowiada się słonecznie. Chmury na niebie zobaczą jednak mieszkańcy zachodu i północnego zachodu, gdzie maksymalna temperatura powietrza wyniesie nie więcej niż 19 stopni Celsjusza. W ciągu dnia w tych regionach może też spaść deszcz.

"Początek tygodnia będzie słoneczny i ciepły na obszarze niemal całego kraju. Więcej chmur i niewielkie opady deszczu są spodziewane tylko na północnym zachodzie. Temperatura powietrza wzrośnie do 25 st. C na Śląsku i w Małopolsce" - zapowiadali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogodę na cały tydzień. 

Pogoda na wtorek 5 października. Temperatura do 24 stopni Celsjusza 

Wtorkowa pogoda będzie zdecydowanie zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Niemal w całej Polsce maksymalna temperatura powietrza będzie oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza. Nawet w najchłodniejszych regionach będzie przyjemnie ciepło. 

Najniższej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Suwałk, gdzie na termometrach zobaczą maksymalnie 15 stopni Celsjusza, nie najcieplej także w Białymstoku - 16 stopni Celsjusza, z kolei w Lublinie i Olsztynie - 17 stopni, a w centralnej części Polski (Warszawie, Łodzi i Toruniu) 18 stopni Celsjusza.

Pogoda na tydzień 4-10 października. Na początku tygodnia czeka nas powrót lata, później ochłodzenie - zdjęcie ilustracyjne Pogoda. Wkrótce powrót przymrozków, "październikowe lato" nie potrwa długo

Cieplej w Kielcach, Gdańsku, Koszalinie i Szczecinie (19 stopni), w Bydgoszczy 20 st. C, a w Rzeszowie 21 stopni. Najwyższych wskaźników na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy zachodniej i południowej części Polski. W Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze - 22 st. C, w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu 23 stopnie, a w Opolu 24 stopnie Celsjusza.

Prognoza pogody na wtorek 5 październikaPrognoza pogody na wtorek 5 października Fot. Gazeta.pl

Pogoda na wtorek 5 października. Na zachodzie może popadać 

Zgodnie z prognozami synoptyków w niemal całej Polsce w ciągu dnia ma nam towarzyszyć ciepła, słoneczna pogoda. Mieszkańcy zachodniej i północno-zachodniej Polski mogą jednak zobaczyć na niebie nieco chmur. Niewykluczone też, że lokalnie przelotnie popada deszcz. Opady nie powinny być jednak intensywne. 

jesień (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na październik. Piękna złota jesień czy gwałtowne ochłodzenie?

Na zachodzie oraz północnym zachodzie kraju pogoda przez cały dzień będzie miała niekorzystny wpływ na organizm człowieka - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze także dominować będzie niekorzystna biotropia pogody, która w ciągu dnia przejściowo osłabnie i powróci do niekorzystnej. Stanie się tak z powodu porywistego wiatru, który będzie odczuwalny w całej Polsce i miejscami rozpędzi się do 65 kilometrów na godzinę, wysoko w górach może osiągnąć natomiast nawet do 100 km/h. 

Zobacz wideo Gazeta.pl na Spitsbergenie. Jak zmiany klimatu widać w Arktyce?
Więcej o: