Przasnysz. Likwidacja laboratorium narkotyków. "Chemików" przyłapano na etapie tworzenia

W okolicach Przasnysza w województwie mazowieckim Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, klofedronu - 3-CMC. Zostały zatrzymane dwie osoby oraz zabezpieczone półprodukty, z których można było uzyskać substancję, o wartości siedmiu i pół miliona złotych.
Zobacz wideo Wysoki poziom CO2 w atmosferze. Dawno tak nie było

Funkcjonariusze z warszawskiego zarządu biura - wspólnie z policjantami z Komendy Stołecznej Policji, komendy wojewódzkiej w Radomiu i antyterrorystami - przeprowadzili akcję, podczas której zlikwidowali fabrykę narkotyków syntetycznych w okolicach Przasnysza. Trzy linie produkcyjne znajdowały się na hali w odludnym miejscu. W trakcie interwencji, w jednej z nich "chemicy" zostali przyłapani na etapie tworzenia. 

Likwidacja laboratorium narkotyków. Obiekt pełen szkodliwych oparów

Zanim służby wkroczyły na teren budynku, strażacy z Przasnysza oczyścili obiekt ze szkodliwych dla zdrowia oparów substancji chemicznych. Dopiero po umożliwieniu wejścia do laboratorium, policjanci w specjalistycznych maskach i kombinezonach mogli rozpocząć oględziny.

W środku funkcjonariusze znaleźli 30 pojemników z klofedronem w ostatniej fazie produkcji. Zabezpieczyli łącznie 118 litrów płynnego półproduktu, z którego można było uzyskać 150 tysięcy "działek" 3-CMC o czarnorynkowej wartości prawie siedmiu i pół miliona złotych oraz niezbędne do stworzenia narkotyku prekursory i odczynniki. Oględziny trwały dobę.

Policja przeszukała również mieszkania podejrzanych, gdzie u jednego z nich znaleziono broń palną i amunicję. 

Likwidacja laboratorium narkotyków. Co dalej?

Na podstawie zebranych materiałów Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła śledztwo. Zatrzymani "chemicy" usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Przebywają oni w areszcie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Obecnie śledztwo jest prowadzone przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce.

Poszukiwania zaginionych nurków w kopalni Maria Concordia w Sobótce Sobótka. Znaleziono ciała dwóch nurków, którzy zaginęli w zalanej kopalni

Więcej o: