Sobótka. Znaleziono ciała dwóch nurków, którzy zaginęli w zalanej kopalni

Przed południem w miejscowości Sobótka służby odnalazły ciała dwóch nurków w zalanej kopalni. Trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby - podaje Remiza.pl i telewizja TVN24.

Po kilku godzinach akcji poszukiwawczej służby odszukali ciała dwóch nurków, którzy zaginęli wczoraj pod wodą. 

- Pierwsze nurkowanie zakończyło się chwilę temu. Zlokalizowaliśmy dwa ciała. Nie jesteśmy w stanie teraz potwierdzić personaliów tych osób. W tym momencie trwają przygotowania do drugiego nurkowania, które odbędzie się za około półtorej godziny. Na ten moment przygotowujemy teren do dalszych działań pod wodą - mówił na antenie TVN24 jeden z ratowników.

W poniedziałek rano strażacy wznowili akcję poszukiwawczą w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce pod Wrocławiem, gdzie w niedzielę zaginęło trzech płetwonurków. Jak informowała Straż Pożarna, akcja jest bardzo trudna.

Butla do nurkowania / zdjęcie ilustracyjnePoszukiwania nurków w zalanej kopalni wznowione. Najpierw rekonesans

W niedzielę podczas ćwiczeń w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce na powierzchnię wypłynęły tylko cztery osoby z sześcioosobowej grupy. Jeden z nurków wrócił do pozostałej dwójki, aby przekazać butlę z tlenem. Mężczyzna także nie wypłynął. Straż Pożarna informowała, że cała grupa składała się z doświadczonych nurków.

Więcej o: