Danuta Holecka poprowadzi nowy program w TVP3. Zostanie gospodynią poradnika medycznego

Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości", otrzyma nową funkcję w Telewizji Polskiej. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl. prezenterka ma zostać gospodynią cyklicznie nadawanego programu w TVP3 "Na zdrowie. Poradnik medyczny TVP3". Na zmianę z innymi dziennikarzami ma również prowadzić codzienne "Echa dnia".

Jak wynika z informacji mediów szefowa "Wiadomości", Danuta Holecka w najbliższej przyszłości ma zająć się m.in. prowadzeniem razem z innymi dziennikarzami publicystycznego programu "Echa dnia". Produkcja nadawana jest od poniedziałku do piątku o godz. 22.20 i stanowi podsumowanie danego dnia. Prezenterka ma też dostać jeszcze jedną nową rolę. 

Zobacz wideo Gowin uderza w TVP, wcześniej głosował za przyznaniem jej 2 mld zł. „Polityka jest sztuką kompromisów"

Danuta Holecka poprowadzi program medyczny w TVP3

Z informacji portalu wirtualnemedia.pl wynika, że Holecka zostanie również gospodynią programu "Na zdrowie. Poradnik medyczny TVP3", który zadebiutuje na antenie w poniedziałek 4 października o godz. 12.20.

Produkcja będzie emitowana raz w tygodniu o tej samej porze. Zgodnie z komunikatem nadawcy, każdy z odcinków ma stanowić "pojedynek pomiędzy dietetyczką Anną Jelonek a kucharzem Dawidem Budzichem o ciało (i duszę) gościa programu, a więc i o sympatię widza". 

Program 'W kontrze' TVP InfoFotograf gościł w TVP, nagle rzucił: Przeznaczę te środki na WOŚP

Zmiany w TVP3 wejdą w życie w poniedziałek 4 października. Jak podaje portal, mają one na celu poprawę pozycji anteny w perspektywie najbliższych trzech lat i wywindowanie jej na trzecie miejsce pod względem oglądalności w grupie TVP.

Danuta Holecka. Kim jest? 

Danuta Dunin-Holecka urodziła się w 1968 roku w Lidzbarku. Po ukończeniu szkoły podstawowej przeprowadziła się do Warszawy i tam kontynuowała edukację. Do telewizji trafiła w 1993 roku po tym, ja wygrała konkurs TVP. W niedługim czasie zaczęła prowadzić popołudniowe wydania "Wiadomości" TVP1, po czterech latach została prezenterką głównego wydania serwisu. 

Danuta Holecka całą swoją dotychczasową karierę dziennikarską związała z Telewizją Polską. Aktualnie od maja 2019 roku jest szefową "Wiadomości" TVP1. Prowadziła też programy takie jak m.in.: "Minęła dwudziesta", Gość Wiadomości" w TVP Info czy "Kwadrans polityczny" w TVP1.

Konferencja ministrów, podczas której pokazano drastyczne materiałyRząd ma mieć pretensje do TVP za "przekłamanie" ws. zoofilskich zdjęć

Od połowy kwietnia 2021 roku prezenterka zniknęła z "Wiadomości" na ponad dwa miesiące. Według jednych źródeł dziennikarka miała być nieobecna na ekranie z powodu problemów zdrowotnych, według innych - miała udać się na urlop. 

- Na pewno nic złego się nie dzieje, Holecka korzysta z przysługującego jej wypoczynku i wkrótce wróci na ekrany - zapewniał wówczas jeden z dziennikarzy "Wiadomości" w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl

Więcej o: