Lublin. Zaginęła 16-letnia Oliwia Chodun. Wymknęła się, gdy otwarto bramę w domu dziecka

Policjanci z Lublina poszukują 16-letniej Oliwii Chodun. Jak wynika z informacji śledczych, nieletnia uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej i do tej pory się nie znalazła. Funkcjonariusze apelują o pomoc w akcji poszukiwawczej.

Komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie poinformował w czwartek 30 września, że 16-letnia Oliwia Chodun uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej znajdującej się w Lublinie. Funkcjonariusze usiłują ustalić, co się z nią stało. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Lublin. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 16-latki

"Nieletnia wykorzystała fakt otwarcia bram w Domu Dziecka i bez zgody wychowawcy wyszła w nieznanym kierunku. Dziewczyna do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z wychowawcami, rodziną ani znajomymi" - czytamy na stronie internetowej lubelskiej policji

Poszukiwana 16-letnia Oliwia Chodun ma ok. 160 centymetrów wzrostu. Jest średniej budowy ciała, ma długie, ciemne włosy

Portret pamięciowy mordercy z 1986 r.30-letnia zagadka morderstw rozwiązana. "Ospowaty" to policjant

"Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu, proszone są o kontakt z dyżurnym komisariatu 3 w Lublinie telefon 47 811 58 00, adres: Lublin ulica Kunickiego 42 lub na numer alarmowym 112" - apeluje Lubelska Policja

Wiadomość o zaginięciu nastolatki pojawiła się także w mediach społecznościowych na profilu Zaginieni przed laty. Administratorzy strony zachęcają do kontaktu wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat Oliwii Chodun. Redakcja zapewnia anonimowość. 

Lubelska policja pomogła zagubionym w lesie zakonnicom

Jak niedawno opisywaliśmy w Gazeta.pl, lubelska policja informowała o "szczęśliwym finale poszukiwań" grupy zakonnic. Siostry miały wybrać się na wędrówkę po rezerwacie przyrody, zgubiły się jednak w drodze powrotnej. W lesie zaczynało się ściemniać, na ratunek na szczęście pospieszyli wezwani funkcjonariusze. 

Siostry zostały "bezpiecznie odprowadzone przez policjantów na parking leśny" - czytamy. Policja udostępniła także zdjęcie z finału akcji. O całej historii możecie przeczytać w materiale: 

Siostry zakonne w towarzystwie policjantówLubelskie. Zakonnice zeszły na złą drogę o zmroku. Pomogli im policjanci

Więcej o: