Suwałki. Prokuratura zbada dowody zabezpieczone na granicy polsko-białoruskiej

Prokuratura Krajowa poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, za sprawą zastępcy Prokuratura Generalnego Krzysztofa Sieraka, zbada dowody rzeczowe. Chodzi o dowody zabezpieczone przez Straż Graniczną w związku z przekraczaniem polsko-białoruskiej granicy.

O zbadaniu dowodów z polsko-białoruskiej granicy poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński - podaje PAP.

Zobacz wideo Zandberg ocenia działania UE ws. migrantów: KE zachowuje się z dużą wstrzemięźliwością

Przekraczanie granicy polsko-białoruskiej. Dowody rzeczowe zostaną zbadane

- W ramach prowadzonej koordynacji postępowań związanych z nielegalnym przekroczeniem granicy polsko-białoruskiej, mając na względzie charakter spraw dotyczący sfery bezpieczeństwa Państwa, zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił zbadanie w ramach jednego postępowania wszystkich dowodów rzeczowych zabezpieczonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Suwałkach - przekazał prokurator Łukasz Łapczyński.

Donald Tusk.Tusk o konferencji Błaszczaka i Kamińskiego: Dwa wieprze na rozkaz kaczora

Kontrowersyjna konferencja. Zaprezentowano stopklatki, które miały pochodzić z telefonów imigrantów

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi i szefa MON Mariusza zaprezentowano stopklatki z nagrań, które - jak twierdzili przedstawiciele władzy - miały zostać znalezione w telefonach kilkudziesięciu migrantów zatrzymanych po przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej i przebywających obecnie w zamkniętym ośrodku.

Na jednym ze slajdów pokazano stopklatkę, na której widać było mężczyznę odbywającego stosunek seksualny ze zwierzęciem, a pozostałe slajdy to zdjęcia o charakterze pedofilskim.  Zaprezentowano również fotografie, które miały m.in. przedstawiać egzekucje, ciała zamordowanych oraz osoby, które pozowały do zdjęć z symbolami organizacji terrorystycznych.

Pacjent podłączony do ECMO (zdjęcie ilustracyjne)Koronawirus. Płuca 4,5-letniego Mikołaja były niesprawne w 99 proc.

Straż Graniczna podaje, że wczoraj na granicy odnotowano 313 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Zatrzymano pięciu nielegalnych imigrantów: czterech obywateli Iraku i Jemenu. Pozostałym próbom strażnicy graniczni zapobiegli. Za pomocnictwo zatrzymano dwóch cudzoziemców: obywateli Bułgarii i Syrii z niemiecką kartą pobytu. Od początku września straż graniczna odnotowała blisko sześć tysięcy prób nielegalnego przejścia z Białorusi do Polski.

Więcej o: