Kobiety, dziecko... i przeraźliwy ścisk. Bus wypełniony migrantami zatrzymany pod Łodzią

Funkcjonariusze skarbówki zatrzymali pod Łodzią busa z uchodźcami. Kierowcą samochodu był obywatel Turcji, który wiózł na towarowej pace 29 migrantów, w tym kobiety i dziecko.

Jak czytamy na portalu dzienniklodzki.pl busa z migrantami zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przy bramkach autostrady A2 w Strykowie pod Łodzią około godz. 13.30. Jak poinformowała Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kierowcą Mercedesa Sprintera był obywatel Turcji. Przewoził on na towarowej pace 28 osób, w tym dziewięć kobiet i jedno dziecko. Funkcjonariusze skarbówki powiadomili straż graniczną oraz policję. Turek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Zabrano mu też prawo jazdy.

Podobne informacje przekazała portalowi tvn24.pl Anna Michalska, rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej. Według jej danych w samochodzie miało znajdować się dziesięć kobiet, 18 mężczyzn i jedno dziecko w wieku około 13 lat.

Potwierdziła również, że pojazdem kierował Turek. Trwa postępowanie sprawdzające, które ma ustalić narodowość migrantów. Według wstępnych informacji są to Syryjczycy. Migranci trafili do placówki Straży Granicznej w Łodzi.

Zobacz wideo Zandberg o sytuacji na granicy: Chciałbym, żeby państwo zachowywało się po ludzku

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Obywatel Gruzji próbował przewieźć uchodźców

To nie jedyny bus z migrantami zatrzymany na terenie Polski. W miejscowości Wojnachy (woj. podlaskie) patrol policji chciał zatrzymać do kontroli drogowej przejeżdżającego busa. 42-letni kierowca z Gruzji początkowo zatrzymał pojazd, jednak nie wyłączał silnika.

Po otrzymaniu polecenia od funkcjonariusza, który kazał mu wyłączyć pojazd, kierowca próbował odjechać. Doszło do potrącenia policjanta. Gruzin zatrzymał się po tym, jak policja oddała strzały. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się łącznie czternaście osób (wliczając kierowcę). Poza obywatelem Gruzji, w środku było jeszcze jedenastu obywateli Iraku oraz dwóch obywateli Turcji.

Więcej o: