Pogoda na dziś - piątek 1 października. W której części Polski będzie najcieplej?

Początek października w przeważającej części Polski będzie wyjątkowo słoneczny. Nie zabrakło jednak regionów, w których na niebie przeważać będą chmury, a możliwe są nawet opady deszczu. W jakiej części kraju będzie zdecydowanie najcieplej?

1 października średnia temperatura będzie wahała się w granicach 16-18 stopni. W całej Polsce będzie przeważnie słonecznie z niewielkimi zachmurzeniami. Niskich temperatur i opadów deszczu możemy spodziewać się przede wszystkim we wschodniej oraz południowo wschodniej części Polski. Tam również temperatury będą w ciągu dnia zdecydowanie najniższe.  

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Temperatura. Gdzie możemy spodziewać się najładniejszej pogody?

Słońce i piękna pogoda zagoszczą w ten dzień przede wszystkim na południowym zachodzie i północnym wschodzie. Mieszkańcy takich miast jak: Wrocław, Opole czy Olsztyn mogą spodziewać się bezchmurnego dnia z temperaturą do około 20 stopni.

pogoda 01.10.2021pogoda 01.10.2021 gazeta.pl

Nie gorzej będzie także w centralnej części Polski oraz w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego czy Bydgoszczy. Tam możliwie niewielkie zachmurzenie, jednak temperatura w najcieplejszej porze dnia, osiągnie również prawie 20 stopni. Osoby udające się na późniejszy urlop do północnej część kraju, również będą mogły odetchnąć z ulgą, bowiem w Gdańsku zapowiadanych jest 16 stopni i słońce z niewielkim zachmurzeniem.

jesień (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na październik. Piękna złota jesień czy gwałtowne ochłodzenie?

Zachmurzenia i opady we wschodniej części Polski

Wschodnia oraz południowo-wschodnia część kraju może liczyć na temperaturę w okolicy 13 i 15 stopni w ciągu dnia. Opady deszczu najprawdopodobniej pojawią się w Białymstoku i Białej Podlaskiej. Chłodno będzie w Białymstoku, a także w okolicach Przemyśla. Tam temperatura nie przekroczy 14 stopni. Słoneczną pogodą nie będą mogli cieszyć się również mieszkańcy Szczecina oraz Koszalina. Mimo że termometry pokażą 18 stopni, to w ciągu dnia będzie przeważnie pochmurnie, choć bez opadów.  

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w całej Polsce jest wyjątkowo małe. W nocy temperatura w środkowej części kraju spadnie do 8 stopni, natomiast w okolicach Suwałk termometry pokażą tylko 6 stopni.

Jesień w Polsce - zdjęcie ilustracyjnePogoda długoterminowa na jesień 2021. Jakie są prognozy synoptyków IMGW?

Więcej o: