Kraków. Ewakuacja na osiedlu Piastów. W bloku znaleziono pociski artyleryjskie z czasów II WŚ

W Krakowie trwa ewakuacja mieszkańców jednego z bloków - podają lokalne media. W budynku znaleziono pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

"Kraków, osiedle Piastów. Trwa ewakuacja bloku wielorodzinnego, w którym ujawniono 150 pocisków artyleryjskich. Dla mieszkańców podstawiony został autobus krakowskiego MPK. Na miejscu działania prowadzą mnogie siły i środki Policji, PSP oraz podmiotów współpracujących" - informuje Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w obiektywie.

Ewakuacja na osiedlu Piastów w Krakowie

RMF FM podaje, że na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy i Straż Pożarna. Miasto organizuje miejsca pobytu dla ewakuowanych. Łącznie ewakuowano ok. 100 mieszkańców 11-piętrowego budynku. Na miejsce są już policyjni saperzy, którzy zdecydują, co zrobić z niebezpiecznymi materiałami.

Z kolei Radio Kraków informuje nie o 150, a kilkudziesięciu niewybuchach. Rozgłośnia podaje, że policja weszła do jednego z mieszkań bloków po tym, jak jego 37-letni właściciel trafił do szpitala. Mężczyzna został przewieziony na SOR z obrażeniami, wskazującymi na rany od wybuchu. 

Więcej o: