Lubelskie. Zakonnice zeszły na złą drogę o zmroku. Pomogli im policjanci

Lubelska Policja informuje o "szczęśliwym finale poszukiwań" grupy zakonnic. Siostry wybrały się na wędrówkę po rezerwacie przyrody, ale zgubiły drogę powrotną. Co gorsza, zaczynało się ściemniać. W wydostaniu się z lasu pomogli im właśnie funkcjonariusze.

W poniedziałek po godzinie 20 dyżurny policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymał nietypowe zgłoszenie. O pomoc poprosiły go siostry zakonne, które zgubiły się na jednym ze szlaków w rezerwacie przyrody Szumy nad Tanwią, na terenie gminy Susiec.

Zobacz wideo Trzy plantacje marihuany zlikwidowane przez legionowskich policjantów

Zakonnice odnaleziono po godzinie poszukiwań. Policjanci odprowadzili je na parking

"Początkowo próbowały samodzielnie odnaleźć drogę powrotną na parking leśny w miejscowości Huta Szumy, gdzie pozostawiły samochód, niestety bezskutecznie. Sytuacja robiła się coraz poważniejsza z uwagi na zapadający zmrok, dlatego zakonnice zdecydowały się zadzwonić po pomoc do służb ratunkowych" - zrelacjonowała sierż. szt. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowa KPP w Tomaszowie Lubelskim. "Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do odnalezienia zaginionych" - dodała rzeczniczka.

Siedziba TVP w WarszawieSkargi do KRRiT na "Wiadomości" TVP. "Wyemitowanie treści pornograficznych"

Poszukiwania zakonnic trwały około godziny. Dzięki poszukiwaniom oraz znajomości topografii terenu przez policjantów z Suśca, zakonnice zostały odnalezione około już godzinę później - podała sierż. szt. Pawłowska.

Oficer prasowa zapewniła, że siostry zostały "bezpiecznie odprowadzone przez policjantów na parking leśny". Świadczą o tym zresztą zdjęcia zamieszczone na stronie Lubelskiej Policji, na których widać szeroko uśmiechnięte zakonnice w towarzystwie policjantów, 

Zatrzymany 15-latekZabójstwo 13-letniej Patrycji. Sąd wydłużył obserwację psychiatryczną 15-latka

Więcej o: