Pogoda na dziś - środa 29 września. Na zachodzie deszczowo, ale nadal będzie ciepło

W środę w wielu regionach czeka nas zmiana pogody w ciągu dnia. Sprawdź, w których województwach będzie dziś najcieplej, a gdzie prognozowane są opady deszczu.

W środę 29 września najładniejsza pogoda będzie na południu Polski. Termometry wskażą tam nawet 18 stopni.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Prognoza pogody na środę. Najcieplej będzie w województwie małopolskim 

Synoptycy prognozują, że najcieplej w środę będzie w Krakowie - termometry wskażą tam 18 stopni. O stopień chłodniej będzie na Dolnym Śląsku i Śląsku. Temperatura w Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze wyniesie 16 stopni. 15 stopni wskażą termometry w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, mazowieckim i podkarpackim. W Kielcach, Lublinie i Olsztynie będzie po 14 stopni. A najzimniejszym regionem w kraju będzie Podlasie, tam termometry wskażą 13 stopni.

Pogoda na dziś - środa 29 września. Na zachodzie deszczowo, a najcieplej na południuPogoda na dziś - środa 29 września. Na zachodzie deszczowo, a najcieplej na południu Fot. Gazeta.pl

Wypadek w MotylewieLubuskie. 27-latka wyciągnęła dwoje dzieci z płonącego auta

Prognoza pogody na środę. Na zachodzie będzie deszczowo 

Synoptycy prognozują, że najwyższe zachmurzenie rano będzie na południowym, zachodnim oraz północnym krańcu Polski, a pojedyncze chmury pojawią się w zachodniej części kraju. Natomiast po godzinie 16-17, zachmurzenie będzie duże już w całym kraju. Nad ranem przelotnie może popadać w północno-zachodniej części kraju.

Po południu opadów powinni spodziewać się mieszkańcy zachodnich regionów Polski. Wieczorem deszcz spadnie także w województwie dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim. Najsilniej wiatr powieje na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Mazowszu - osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: