Zgorzelec. Para makaków uciekła od właściciela. Jedna z nich od kilku dni fika po dachach

Dwa makaki uciekły od właściciela. Jedną małpę złapano, jest na kwarantannie w ogrodzie zoologicznym. Druga od kilku dni skacze po dachach w Zgorzelcu. Szuka jej całe miasto, a zoo podpowiada, jak ją zwabić.

Od kilku dni mieszkańcy Zgorzelca starają się schwytać małpkę, która uciekła prywatnemu właścicielowi. Początkowo podejrzewano, że zwierzę zbiegło z pobliskiego zoo, jednak ogród zoologiczny zaprzeczył tym doniesieniom.  

Zobacz wideo Policjanci pomogli lisowi, który utknął we wnykach

Nowa atrakcja Zgorzelca. Małpka skacząca po dachach 

Małpa (gatunek makak rezus, inaczej makak królewski) była widziana w niedzielę przed godziną 15 na dachu szkoły przy ulicy Powstańców Śląskich 1 w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie). Niestety małpki od kilku dni nie udaje się schwytać - jest bardzo zwinna i szybka. Uciekinierka waży około sześciu kilogramów i nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Wszystkie osoby, które zobaczą zwierzę, są proszone o kontakt z ogrodem zoologicznym Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec/ Naturschutz-Tierpark Görlitz.

Zdjęcie ilustracyjneDziennikarka "Faktu" jechała za autobusem z migrantami. Policyjna kontrola

Zoo podpowiada jak zwabić małpę i ją złapać 

"Małpa makak rezus, która od kilku dni swobodnie porusza się między Görlitz a Zgorzelcem, nie należy do Naszego Zoo. Małpa, wspólnie z drugą małpą, która została już schwytana i obecnie znajduje się na kwarantannie, uciekła od prywatnego właściciela" - przekazało Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec. W związku, z tym że w ogrodzie zoologicznym przebywają również makaki, zoo pomaga w schwytaniu uciekiniera i daje wskazówki, jak można to zrobić. "Każdy, kto chciałby pomóc w schwytaniu makaka, może zwabić go do zamkniętego pomieszczenia (np. garażu, samochodu), podać mu smakołyki (np. banana), zamknąć go, a następnie zadzwonić do Naszego Zoo" - czytamy w komunikacie ogrodu zoologicznego. 

Z zoo można się skontaktować, dzwoniąc pod numer: 0049 3581 6693000.

Jeżozwierz grasował w Bielsku PodlaskimBielsk Podlaski. Krwawa próba złapania jeżozwierza. "Kolce latały jak strzały"

Więcej o: