Lubelskie. Karambol z udziałem czterech pojazdów. Pięć osób trafiło do szpitala

Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku karambolu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w powiecie biłgorajskim. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Do wypadku doszło na skutek nieprawidłowego manewru wyprzedzania, który próbował wykonać 21- letni mężczyzna siedzący za kierownicą BMW - informuje lubelska policja.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 22. "Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki BMW 21-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Biłgoraja, wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania" - relacjonuje policja. Mężczyzna chciał wyprzedzić drugie auto osobowe jadące w tym samym kierunku.

Zobacz wideo Kierowca skody ucieczkę przed policją zakończył w rowie

W konsekwencji nieudanego manewru poruszająca się z przeciwnej strony kobieta w samochodzie zjechała do przydrożnego rowu, a 21-latek z BMW w trakcie wracania na swój pas uderzył w jadący prawidłowo ciągnik rolniczy.

Erupcja wulkanu Cumbre Vieja i chmura toksycznego pyłuKwaśny deszcz w Polsce? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat

Karambol w powiecie bołgorajskim. Pięć osób wymagało hospitalizacji

Zarówno 21-letni kierowca BMW, jak i dwójka jego pasażerów zostali ranni. Przetransportowano ich do szpitala. Pasażerowie odnieśli poważne obrażenia, jak wynika z relacji funkcjonariuszy policji. Hospitalizowani zostali również kobieta, która wjechała do rowu oraz kierowca ciągnika.

Wypadek na drodze nr 593Tragiczny wypadek koło Olsztyna. Auto rozerwane. "Licznik zatrzymał się na 180 km/h"

Z wypadku wyszedł cało kierowca trzeciego samochodu osobowego, a także jego pasażerowie - trzy osoby w wieku od 16 do 18 lat. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. W czasie, kiedy funkcjonariusze prowadzili na miejscu zdarzenia niezbędne działania, droga była zablokowana, a podróżujący tą trasą byli zmuszeni poruszać się objazdami. Policja bada szczegółowe okoliczności wypadku i przypomina, żeby poruszać się na drogach z rozwagą.

Więcej o: