Małopolskie. 14-latka śmiertelnie ugodziła nożem swoją babcię. Nie wiadomo, czy zrobiła to celowo

W piątek 24 września w miejscowości Wiśniowa doszło do śmierci 69-letniej kobiety po tym, jak otrzymała cios nożem zadany przez jej 14-letnią wnuczkę. Jak przekazał mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji, trwa ustalanie, czy kobieta poniosła śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy celowego ataku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 24 września w miejscowości Wiśniowa w powiecie myślenickim. Około południa służby o rannej kobiecie powiadomił jej sąsiad. Przybyłe na miejsce pogotowie nie było w stanie uratować 69-latki.

- Miała ona jedną ranę kłutą, zadaną prawdopodobnie nożem. Mogła to zrobić 14-letnia wnuczka przebywająca z nią w domu - powiedział mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jak dodał w rozmowie z polsatnews.pl, służby ustalają, czy do ugodzenia doszło w wyniku wypadku, czy celowego działania wnuczki. 

14-latce udzielono pomocy psychologicznej i nie została ona zatrzymana. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Myślenic pod nadzorem prokuratora.

Zobacz wideo Policja publikuje nagranie z oszustem. Podawał się za pracownika banku

- Funkcjonariusze rozpytują, przesłuchują domowników, sąsiadów i potencjalnych świadków tego zdarzenia - przekazał mł. insp. Gleń.

Więcej o: