Nienawistne hasło na murze, Niedzielski o winie Brauna: To była chęć wywołania reakcji fanatyków

"Fałszywa pandemia, Niedzielski będziesz wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska. Obraźliwe hasło to nawiązanie do niedawnych słów Grzegorza Brauna w Sejmie pod adresem ministra zdrowia. Ten zareagował na Twiterze. - Niech każdy sobie odpowie, czy hejt należy tolerować - skomentował Adam Niedzielski.

W czwartek wieczorem farmaceutka Olga Sierpniowska zamieściła zdjęcie swojego garażu, na którym ktoś napisał: "Fałszywa pandemia, Niedzielski będziesz wisiał". - "Tak wygląda mój garaż oraz firmowy baner męża. Nie jest to jedyne zniszczenie mienia w okolicy. Zapraszamy po nagrania z monitoringu" - napisała na Twiterze.

Na wpis szybko zareagował Minister Zdrowia. "Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej. To była nie tylko groźba bezpośrednia, ale właśnie chęć wywołania reakcji fanatyków. Niech każdy sobie odpowie, czy hejt należy tolerować" - odpowiedział na Twitterze  Adam Niedzielski.

Skandaliczne słowa Brauna. Zajmie się nimi prokuratura

W czwartek 16 września w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się z sejmowej mównicy do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, krzycząc w jego stronę: "Będziesz pan wisiał!". Posłowie zareagowali oburzeniem, a Braun został wykluczony z obrad.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło zarówno od marszałek Sejmu Elżbiety Witek jaki i  szefa resortu zdrowia. Braun został także ukarany finansowo. Zadecydowało o tym Prezydium Sejmu. - Jednomyślnie poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania – red.) 100 procent diety poselskiej – poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Oznacza to, że poseł Konfederacji straci 62 529 zł

Więcej o: