Radny stracił uprawnienia za jazdę po alkoholu. Zapomniał wyłączyć kamerkę podczas prowadzenia auta

Jeden z milanowskich radnych stracił prawo jazdy po tym, jak został przyłapany za jazdę pod wpływem alkoholu. 2 czerwca tego roku wziął jednak udział w zdalnym posiedzeniu komisji. Polityk zapomniał jednak wyłączyć kamerę przez co było widać, że prowadzi samochód.

"Radny nie wyłączył kamery podczas transmitowanej sesji i wpadł. Nagranie trafiło do prokuratury" - pełny tekst przeczytasz w "Gazecie Wyborczej".

Witold Mossakowski pojawił się w 2 czerwca na zdalnym posiedzeniu jednej z branżowych komisji. Radny nie wyłączył jednak kamery. Na nagraniu, które udostępniono w mediach kilka dni temu widać, jak Mossakowski prowadzi auto w trakcie posiedzenia. Na początku widać go, jak siedzi na miejscu pasażera, ale po 20 minutach przesiada się za kierownicę i prowadzi przez kilka minut, po czym parkuje i wchodzi do domu.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę

Radny stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Zapomniał wyłączyć kamerkę na zdalnym posiedzeniu

Jak podaje tvnwarszawa.pl, Mossakowski odmawia udzielenia komentarza w tej sprawie. W rozmowie z "Wyborczą" przyznał jednak, że zatrzymano mu uprawnienia do jazdy. Co więcej, grodziska policja prowadzi w sprawie milanowskiego radnego czynności sprawdzające.

 

- Nie prowadzimy czynności na podstawie zawiadomienia o przestępstwie, bo takie do nas nie wpłynęło, tylko na podstawie informacji o zdarzeniu od lokalnych mediów. Otrzymaliśmy je w piątek. Sprawdzamy, czy faktycznie doszło do takiego zdarzenia i jaki ono ma charakter - powiedziała rzeczniczka komendy w Grodzisku Mazowieckim Katarzyna Zych. Policja zwróciła się już do sądu i starostwa, czy w danym dniu mężczyznę ciągle obowiązywała decyzja o cofnięciu uprawnień oraz zakaz prowadzenia auta.

Milanowscy radni mają dyskutować o sprawie radnego na najbliższej sesji rady miasta. Wiceprzewodnicząca rady Jolanta Nowakowska przyznaje jednak, że cała rada, na którą składa się 15 osób, musi podjąć decyzję w sprawie polityka.

Pełniący obowiązki przewodniczącego rady miasta w Milanówku Witold Mossakowski stracił uprawnienia do prowadzenia samochodu w maju 2021 roku. Powodem było prowadzenie auta pod wpływem alkoholu (ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. - 13 maja 2021 roku w miejscowości Tleń (gmina Osie, powiat świecki) około godziny 12:30 policjantka prewencji wspólnie ze strażnikiem leśnym, zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego pojazdem marki Łada. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z powyższym poddany został badaniu - powiedziała redakcji TVN rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Świeciu podkom. Joanna Tarkowska.

Więcej o: