Jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. TVN24 otrzymało koncesję

- KRRiT zakończyła postępowanie ws. rekoncesji dla programu informacyjnego TVN24. W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów. Cztery głosy były za przyznaniem koncesji, jeden przeciwko - poinformowała rzeczniczka KRRiT.
Zobacz wideo Gowin ujawnia, czym Amerykanie grożą za "lex TVN". "Sankcje personalne"

O decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jej rzeczniczka poinformowała w środę po obradach, które trwały około 8 godz.

Przed głosowaniem ws. koncesji dla TVN24 KRRiT jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie "podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Krótko mówiąc, chodzi o to, aby nie udzielano koncesji, jeśli większość udziałów danego medium należy do inwestora spoza EOG.

Rzeczniczka Rady przekazała, że ta uchwała jest "zasadnicza, ponieważ bez tej uchwały KRRiT nie będzie głosować w sprawie o koncesję".

Treść całej uchwały TUTAJ

Mariusz Gosek Świętokrzyskie wycofało się z uchwały anty-LGBT. Poseł Ziobry agitował

PiS forsuje "lex TVN"

Przypomnijmy, obecna koncesja na nadawanie dla TVN24 wygasa w najbliższą niedzielę. Wniosek o jej przedłużenie wpłynął do Rady w lutym ubiegłego roku. Z kolei na początku tego roku lipca poseł Marek Suski zgłosił projekt ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pośredniej (a nie tylko bezpośredniej, jak obecnie) kontroli nad stacjami telewizyjnymi, które działają na podstawie koncesji wydanej w Polsce. Projekt uderza w stację TVN, która należy do kapitału z USA i działa w ramach spółki Polish Television Holding z siedzibą w Holandii, a więc na terenie EOG.

Klika dni temu prezydent Andrzej Duda kolejny raz zasugerował, że jeśli ustawa "lex TVN" trafi na jego biurko, zdecyduje się ją zawetować.

Niemcy stawiają płot na granicy z Polską. 'Ma chronić nasze zwierzęta' Niemcy stawiają płot na granicy z Polską. "Ma chronić nasze zwierzęta"

Więcej o: