Mikołów: potrącił pieszą przechodzącą na czerwonym świetle i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę

Policja zatrzymała 32-letniego mieszkańca Mikołowa, który miał być sprawcą śmiertelnego potrącenia 41-letniej kobiety - podaje RMF FM. Do wypadku doszło w sobotę w Mikołowie. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

RMF FM podaje, że 32-letni mieszkaniec Mikołowa trafił do policyjnego aresztu, a w środę ma zostać doprowadzony do prokuratury. Funkcjonariusze znaleźli również czarną skodę, którą mężczyzna poruszał się w dniu wypadku.

Do tragedii doszło w sobotę po godz. 5 rano. 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego światła. Kobieta została potrącona przez kierowcę czarnej skody, który następnie odjechał w stronę centrum Mikołowa.

Mikołów. Śmiertelne potrącenie 41-latki

"Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej, nie udało się uratować" - informowali mikołowscy policjanci.

Funkcjonariusze apelowali o informacje nie tylko do ewentualnych świadków, ale również do samego kierowcy, by zgłosił się na komisariat i "przedstawił swoją wersję zdarzenia".

Zobacz wideo Zobacz także: Pędził 228 km/h. Policjantom tłumaczył, że "chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi"
Więcej o: