Jarocin. Kogut sąsiada zakłócał im ciszę nocną. Policja zbadała sprawę i wycofała się

Pianie koguta zakłócało sen pewnego małżeństwa z Roszkowa pod Jarocinem (woj. wielkopolskie). Sąsiedzi oczekiwali od właściciela zwierzęcia, że zlikwiduje kurnik. Gdy gospodarz nie uległ, zgłosili sprawę na policję. Policjanci zbadali sprawę, jednak odmówili wszczęcia postępowania, bo nie znaleźli cech wykroczenia.

61-letni Zenon Szeps mieszka w Roszkowie od 27 lat, a od siedmiu w bezpośrednim sąsiedztwie z małżeństwem, któremu przeszkadza jego kogut. Rolnik tłumaczył mediom, że w zagrodzie zawsze miał koguta i kury, a oprócz tego hodował też kaczki i gęsi.

Zobacz wideo Wolny wybieg czy chów klatkowy? Które jajka kupić?

- Sąsiad taki wykształcony jest, bo powiedział mi, że w Afganistanie był. Kazał mi zrobić coś z kogutem, bo jego żona nie może spać - mówił gospodarz w rozmowie z PAP, cytowany przez TVN 24. Pan Zenon wyjaśniał sąsiadowi, że nie może uciszyć koguta, bo w kurniku panuje upał, a latem trzeba otwierać tam okna. Rolnik miał powiedzieć, że kiedy tylko "na dworze zrobi się chłodniej, żona sąsiada nie będzie już słyszeć koguta". Kilka dni później sąsiad znowu odwiedził pana Zenona. - Za kilka dni przyszedł ponownie i powiedział mojej małżonce: "Pani siekierę i kogutowi łeb uciąć". Potem złożył nam trzecią wizytę i dał nam trzy dni na likwidację kurnika - zrelacjonował Szeps "Gazecie Jarocińskiej".

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Trasa S5. 85-latka jechała pod prąd. Pokonała tak 20 kilometrów [WIDEO]

Spór o koguta trafił na policję. Postępowania jednak nie będzie

Rolnik nie uległ i nie zlikwidował kurnika, a sprawą zajęła się policja. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kogut zakłóca w nocy wypoczynek, że każdej nocy o godzinie trzeciej zaczyna piać, co powoduje przerwanie snu domowników - przekazała st. asp. Agnieszka Zaworska, oficerka prasowa KPP w Jarocinie dla PAP, cytowana przez TVN 24. Zawiadomienie zostało przyjęte, a obie strony sporu przesłuchane. Na miejsce sąsiedzkiego konfliktu przyjechał dzielnicowy, który obejrzał kurnik i przepytał innych sąsiadów, czy pianie koguta rzeczywiście jest uciążliwe i zakłóca im ciszę nocną.

Tatry - zdjęcie ilustracyjneTatry. Obcokrajowcy wezwali na pomoc TOPR. Czy to oni pomazali sprayem skały?

- Ostatecznie odmówiliśmy wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia - wyjaśniła rzeczniczka jarocińskiej policji. Pan Zenon mówił w rozmowie z PAP, że dotąd żadnemu z sąsiadów pianie koguta nie przeszkadzało. - Nikt nie miał pretensji, poza tym jednym małżeństwem - stwierdził właściciel zwierzęcia.

Więcej o: