Gdańsk. Wyrzuciła młodego kota z trzeciego piętra. Grozi jej więzienie

Policjanci z Gdańska zatrzymali 46-latkę, która wyrzuciła młodego kota z trzeciego piętra. Zwierzę nie przeżyło. Według art. 35 ustawy o ochronie zwierząt kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

We wtorek 46-latka ma zostać doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego - czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Kot został wyrzucony z trzeciego piętra. Kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną 

Na początku minionego tygodnia funkcjonariusze policji z Gdańska otrzymali zgłoszenie o tym, że z jednego z bloków na Suchaninie, ktoś z trzeciego piętra wyrzucił młodego kota. Kobieta, która zgłosiła sprawę, próbowała go przewieźć do lecznicy weterynaryjnej, nie udało się już jednak pomóc zwierzęciu - kot nie przeżył.

Policja - zdjęcie ilustracyjnePodjechał do rowerzysty i obciął 21-latkowi dłoń. Maczetą lub tasakiem

Policjanci zabezpieczyli ciało kota i przekazali je do badań weterynaryjnych. Z kolei dzielnicowy opiekujący się rejonem, przeprowadził rozmowy z okolicznymi mieszkańcami i ustalił, do kogo należało wyrzucone z bloku zwierzę. Wtedy sprawę przejęli kryminalni - zatrzymali 46-latkę podejrzewaną o zabicie zwierzęcia.

Ustawa o ochronie zwierząt. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności

Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, postawiono jej już zarzut zabicia kota - piszą w komunikacie funkcjonariusze policji. Według art. 35 ustawy o ochronie zwierząt "kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem".

Wybuch wulkanu na La PalmieWulkan wybuchł na kanaryjskiej La Palmie. Polka: Sytuacja jest tragiczna

Jeśli natomiast sprawca któregokolwiek z powyższych czynów działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Więcej o: