Leżajsk. Podjechał do rowerzysty i obciął 21-latkowi dłoń. Maczetą lub tasakiem. Został zatrzymany

41-letni Marek T. został zatrzymany w związku z brutalnym napadem, do którego doszło w Leżajsku na Podkarpaciu. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że odciął rękę 21-letniemu rowerzyście.

Jak podaje portal nowiny24.pl, do napaści doszło w poniedziałek 20 września około godziny 22 przy ulicy Lipy w Leżajsku w województwie podkarpackim. W pewnym momencie do 21-letniego rowerzysty podjechał mężczyzna na motocyklu i obciął mu lewą dłoń, z wykorzystaniem prawdopodobnie maczety. 

Leżajsk. Motocyklista podjechał do rowerzysty i odciął mu dłoń

Sprawca od razu odjechał z miejsca zdarzenia, kierując się w stronę miejscowości Wierzawice. Poszkodowany natomiast został przetransportowany do szpitala w Krakowie

We wtorek dziennikarze RMF FM poinformowali, że rano policjanci zatrzymali sprawcę tej szokującej napaści. Podejrzanym o odcięcie dłoni 21-latkowi jest 41-letni Marek T. 

Policja na razie nie podaje, jakim dokładnie narzędziem został zaatakowany rowerzysta. Lokalne media podają, że był to tasak lub maczeta. Nie są też znane motywy czynu 41-latka.

- Cały czas trwają czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku i dla dobra śledztwa nie możemy podawać szczegółów. Nad sprawą pracują funkcjonariusze z pionów kryminalnego i prewencji. Mają do wykonana wiele czynności, co absorbuje ich siły i środki - powiedział portalowi nowiny24.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku Tomasz Potejko.

Więcej o: