Leżajsk. Podjechał do rowerzysty i obciął 21-latkowi dłoń. Maczetą lub tasakiem. Został zatrzymany

41-letni Marek T. został zatrzymany w związku z brutalnym napadem, do którego doszło w Leżajsku na Podkarpaciu. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że odciął rękę 21-letniemu rowerzyście.

Jak podaje portal nowiny24.pl, do napaści doszło w poniedziałek 20 września około godziny 22 przy ulicy Lipy w Leżajsku w województwie podkarpackim. W pewnym momencie do 21-letniego rowerzysty podjechał mężczyzna na motocyklu i obciął mu lewą dłoń, z wykorzystaniem prawdopodobnie maczety. 

Leżajsk. Motocyklista podjechał do rowerzysty i odciął mu dłoń

Sprawca od razu odjechał z miejsca zdarzenia, kierując się w stronę miejscowości Wierzawice. Poszkodowany natomiast został przetransportowany do szpitala w Krakowie

We wtorek dziennikarze RMF FM poinformowali, że rano policjanci zatrzymali sprawcę tej szokującej napaści. Podejrzanym o odcięcie dłoni 21-latkowi jest 41-letni Marek T. 

Okładka 'Faktu'Urodziny u Roberta Mazurka. "Fakt" pokazał zdjęcia, dziennikarz tłumaczy

Policja na razie nie podaje, jakim dokładnie narzędziem został zaatakowany rowerzysta. Lokalne media podają, że był to tasak lub maczeta. Nie są też znane motywy czynu 41-latka.

- Cały czas trwają czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku i dla dobra śledztwa nie możemy podawać szczegółów. Nad sprawą pracują funkcjonariusze z pionów kryminalnego i prewencji. Mają do wykonana wiele czynności, co absorbuje ich siły i środki - powiedział portalowi nowiny24.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku Tomasz Potejko.

Koronawirus w Polsce.Ministerstwo Zdrowia: 711 zakażeń koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych

Więcej o: