Pomorskie. Bus zderzył się z autokarem wiozącym dzieci, są ranni. Winny pijany kierowca

W województwie pomorskim doszło do wypadku, w którym bus zderzył się z autokarem przewożącym dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Kilka osób zostało rannych. Kierowca busa miał we krwi 1,5 promila.

Do wypadku doszło w powiecie bytowskim, na trasie z Rokit do Gowidlina, około godziny 7:30 w poniedziałek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do kolizji doprowadził kierowca busa.

Zobacz wideo Wysyłasz dziecko na kolonie? Sprawdź, czym jedzie

Kierowca busa był pod wpływem alkoholu

Do zderzenia busa z autokarem wiozącym dzieci doszło podczas wyprzedzania - mówił w rozmowie ze stacją RMF FM sierżant Damian Chamier Gliszczyński z policji w Bytowie. Kierujący busem nie zachował odpowiedniej ostrożności i wykonując manewr na drodze wojewódzkiej nr 211 uderzył w autokar przewożący dzieci - jak wynika ze wstępnych ustaleń.

Kierowca busa został przez funkcjonariuszy policji przebadany na obecność alkoholu. Okazało się, że miał we krwi 1,5 promila. Pojazdem, w który uderzył, podróżowało wówczas 24 dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

W wypadku kilka osób zostało rannych

Ranne w zderzeniu zostały trzy osoby - wszystkie podróżowały busem. Według danych Straży Pożarnej nie ma poszkodowanych z autokaru. Wszystkie ranne osoby potrzebowały pomocy ratowników medycznych, nie wiadomo jednak w jakim teraz są stanie - takich danych nie podano póki co do wiadomości publicznej. 

Droga, na której doszło do zdarzenia, była zablokowana w obu kierunkach - napisali na facebookowej stronie funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, publikując zdjęcia, na których widać, jak przeprowadzają przez jezdnię dzieci, które jechały autokarem. Śledczy pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku - pisze se.pl.

Więcej o: