Z "białego miasteczka" na "cichy dyżur". Po tragedii medycy zmieniają formułę protestu

- W obliczu tragedii, która wydarzyła się naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności - poinformowali na Twitterze protestujący medycy. W sobotę na terenie "białego miasteczka" doszło do wypadku. Podczas konferencji prasowej padł strzał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna dokonał samookaleczenia. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Komunikat Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego został opublikowany na Twitterze. 

W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjedliśmy decyzję o zmianie formuły działalności "białego miasteczka" na "cichy dyżur"

- czytamy. Jak podkreślają medycy, zmiana formuły działania "białego miasteczka" oznacza dalsze dążenie do realizacji postulatów. Protestujący nie tłumaczą na razie na czym miałaby polegać nowa forma protestu

W komunikacie stwierdzono także, że organizatorzy nie chcą, "by miasteczko i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia".

W oświadczeniu dodano, że protestujący pozostają w otwartości „na rozmowy z merytorycznymi przedstawicielami premiera, nie warunkując tego personaliami".

Tragedia w "białym miasteczku"

W sobotę rano na terenie "białego miasteczka" rozłożonego naprzeciwko Kancelarii Premiera doszło do tragicznego zdarzenia W czasie, gdy trwała konferencja prasowa protestujących medyków, w oddali był słyszany dźwięk wybuchu lub wystrzału. Okazało się, że starszy mężczyzna dokonał samookaleczenia. Udzielono mu natychmiastowej pomocy i z obrażeniami twarzy przetransportowano do szpitala, gdzie zmarł.

Białe Miasteczko 2.0 przed Kancelarią Premiera

11 września pracownicy ochrony zdrowia otworzyli "białe miasteczko 2.0" przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Medycy domagają się rozmów z premierem. Sformułowali osiem głównych postulatów. Walczą m.in. o podwyżki i poprawę warunków pracy. Każdego dnia protestu na terenie miasteczka odbywają się konferencje prasowe, a pozostałą część dnia wypełniają warsztaty i panele edukacyjne o problemach dotyczących jednej z dziedzin ochrony zdrowia.

Więcej o: