Białoruś: Przy granicy znaleziono martwą kobietę. Reżim Łukaszenki oskarża Polskę

Białoruska Straż Graniczna poinformowała o znalezieniu w pobliżu polskiej granicy zwłok 39-letniej migrantki. Na ciało kobiety natrafiono w pobliżu białoruskiej wsi Lesnoje w obwodzie grodzieńskim. Białoruscy pogranicznicy mówią o "śladach przeciągania zwłok".

Białoruski Komitet Śledczy poinformował, że znaleziona kobieta była bez obuwia i nie wyklucza się jej śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Towarzyszyli jej mężczyzna, starsza kobieta i troje dzieci. Ciało migrantki znaleziono przy samym pasie granicznym.

Zobacz wideo Prof. Dudek: PiS miał zadyszkę sondażową. Postanowił podgrzać atmosferę

W komunikacie białoruskich pograniczników, który przytacza "Gazeta Wyborcza", czytamy:

Dziś, 19 września, we wsi Lesnoje niedaleko granicy białorusko-polskiej w obwodzie grodzieńskim znaleziono ciało kobiety o niesłowiańskim wyglądzie, nie dające oznak życia. Na linii kontrolnej na terytorium Polski w pobliżu miejsca wykrycia istniały wyraźne ślady przeciągania zwłok z Polski na Białoruś.

Póki co, polska strona nie odniosła się do oskarżeń wysuwanych przez białoruskie służby.

Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią

Wcześniej, polska Straż Graniczna informowała, że w rejonie przygranicznym z Białorusią odnaleziono zwłoki trzech osób. Są to prawdopodobnie migranci.

 W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci

- powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka straży granicznej ppor. Anna Michalska. 

Również w niedzielę, jak poinformowało radio RMF FM, w województwie podlaskim odnaleziono grupę trzech osób, które są obywatelami Iraku. Uchodźcy mieli dostać się do Polski z Litwy. Niestety na skutek wychłodzenia jedna osoba zmarła, a dwie trafiły do szpitala.

Kolejna grupa została odnaleziona przez Strażników Granicznych w rozlewisku rzeki Supraśl, przy granicy z Białorusią.  - Ugrzęzło ośmiu nielegalnych imigrantów, pięciu mężczyzn i trzy kobiety - przekazała rzeczniczka Straży Granicznej. Uratowano osiem osób.

Przez Białoruś codziennie setki migrantów z Iraku i innych krajów azjatyckich oraz afrykańskich próbują się przedostać głównie do Polski i na Litwę. Zdaniem komentatorów białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka chce nakłonić Unię Europejską do rozpoczęcia z nim rozmów w celu udzielenia pomocy finansowej w zamian za zatrzymanie napływu migrantów.

Więcej o: