Nowy Dwór Gdański. Uratowali kota, który wpadł do rzeki. Urzędnicy chcą ich nagrodzić [WIDEO]

Kamera monitoringu miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim (woj. pomorskie) zarejestrowała bohaterską postawę mieszkańców. Kot, który wystraszył się innego zwierzęcia, wpadł do rzeki. Na pomoc natychmiast ruszyli mu przechodnie. Mężczyźni wyciągnęli zwierzę z wody, w porę zapobiegając nieszczęściu.

Kamery monitoringu miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim zarejestrowały nietypową akcję ratunkową. Zwierzę, dzięki pomocy mężczyzn, wyszło z niefortunnego wypadku bez szwanku.

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Nowy Dwór Gdański. Przedstawiciele gminy zaskoczeni tym, co zobaczyli na monitoringu

Monitoring miejski Nowego Dworu Gdańskiego na Pomorzu zarejestrował nietypowe wydarzenie. Choć jak stwierdziły władze gminy, rzadko na monitoringach miejskich można zarejestrować pozytywne wydarzenia, tak w ubiegłym tygodniu było inaczej.

"Zazwyczaj na monitoringu obserwujemy wandalizm, ale ostatnio możemy zauważyć także pozytywne zachowania" - napisali przedstawiciele Nowego Dworu Gdańskiego na Facebooku.

DLOZITruciciel pszczół zatrzymany. 34-latek nie przyznaje się do winy

Kot wystraszył się innego zwierzęcia i wpadł do rzeki. Na pomoc ruszyli przechodnie

Na filmie, który opublikowano na Facebooku Nowego Dworu Gdańskiego widać, jak kot, który przestraszył się nadbiegającego znienacka innego zwierzęcia, wpada do rzeki. "Kamera miejskiego monitoringu uchwyciła moment ratowania kociaka, który miał dość niefortunne spotkanie z innym futrzakiem" - czytamy na Facebooku.

Ludzie, którzy byli świadkami wydarzenia, nie zwlekali i natychmiast ruszyli kotu na pomoc. Na nagraniu widać, jak mężczyźni podbiegają do rzeki i wyciągają kota na brzeg.  Zwierzę udało się uratować, a jemu życiu nie zagrażało już bezpieczeństwo. 

Nowy Dwór Gdański pogratulował mężczyznom, którzy ruszyli na pomoc zwierzęciu i zadeklarował, że w ramach podziękowania w urzędzie czekać będą na nich upominki. "Na szczęście nie stało się nic złego. Panowie, oklaski za postawę. Zapraszamy osobę ratującą i pomocnika/ów do Urzędu po upominek" - napisali przedstawiciele gminy na Facebooku.

zdjęcie ilustracyjneMiał zabić kolegę i odciąć mu głowę. Po 21 latach rusza proces Witolda Z.

Pod filmem, który opublikowano na Facebooku, pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Mieszkańcy gratulowali mężczyznom postawy. "Oby takich więcej ludzi było" - napisała mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego.

Więcej o: