Dolnośląskie. Maszyna rolnicza wciągnęła nastolatka. Lądował śmigłowiec LPR

Pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Nastoletni chłopiec został wciągnięty przez maszynę rolniczą. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej oraz śmigłowiec pogotowia ratunkowego.
Zobacz wideo Krasnystaw. Ciągnik jeździł bez kierowcy

W sobotę 18 września pod Oleśnicą (województwo dolnośląskie) doszło do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia. Podczas prac rolniczych jedna z maszyn wciągnęła nastolatka. Na szczęście sprawa zakończyła się pomyślnie.

sala gimnastyczna (zdjęcie ilustracyjne)Jest śledztwo prokuratury ws. śmierci 10-latka na lekcji WF

Powiat oleśnicki. Maszyna rolnicza wciągnęła chłopca podczas przydomowych prac

Jak podaje portal olesnica998.pl, do zdarzenia doszło w godzinach porannych w podoleśnickiej miejscowości Jenkowice. Przed godziną 10:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna został wciągnięty przez maszynę rolniczą.

Na miejsce skierowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Oleśnicy, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobroszyc oraz, w związku z brakiem dostępnych karetek, jeden śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja (zdj. ilustracyjne)13-latek zabił ojczyma. Sąsiedzi stają w jego obronie "Po prostu bronił matki"

Interwencja dolnośląskich służb. 15-latka udało się wydostać z maszyny

Na miejscu służby ustaliły, że około 15-letni chłopiec został wciągnięty przez maszynę sortującą podczas prac w przydomowym gospodarstwie - czytamy na stronie. Nastolatka udało się szybko uwolnić, a następnie przetransportować śmigłowcem LPR do wrocławskiego szpitala im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa. Na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń - doznał jedynie stłuczenia nóg, a także rozcięcia skóry głowy.

W 2020 roku do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgłoszono 10 974 wypadki, co jest liczbą o 19,6 proc. mniejszą niż w 2019 roku. Najczęstszą przyczyną wypadków w gospodarstwach rolnych są upadki osób - aż 47,2 proc. wszystkich wypłaconych odszkodowań dotyczyło właśnie tych zdarzeń. Pozostałe wypadki na roli to: przygniecenia, pogryzienia przez zwierzęta czy uderzenia przez maszyny rolnicze. W 2020 roku z powodu wypadków rolniczych zginęło 35 osób. 

Więcej o: