Śląsk. Tragiczny wypadek w kopalni Borynia-Zofiówka. Nie żyje górnik

W sobotę nad ranem doszło do tragicznego wypadku w kopalni Borynia-Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie). Podczas transportu urobku przygnieciony został jeden z pracowników. Choć prowadzono reanimację mężczyzny, to jego życia nie udało się uratować.

Jak podaje Radio Zet, zmarły mężczyzna jest w tym roku dziewiątą z kolei ofiarą polskiego przemysłu wydobywczego oraz szóstą ofiarą śmiertelną w kopalniach węgla kamiennego.

Zobacz wideo

Tragiczny wypadek na Śląsku. Górnik został przygnieciony w kopalni

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę o godz. 5 nad ranem w kopalni Borynia-Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Poszkodowany górnik został znaleziony przez innego pracownika na jednym z podziemnych chodników. Mężczyzna został przygnieciony podczas transportu urobku - poinformowały Radio Zet służby kryzysowe wojewody śląskiego. Choć podjęto reanimację mężczyzny, jego życia nie udało się uratować. Zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

'Łowcy tajemnic Bałtyku' - kadr ze zwiastuna (YouTube/Tvworking)Cudze chwalicie, swego nie znacie. Polski nurek odkrywa mroczne sekrety Bałtyku

- W czasie prac, przy transporcie urobku około godziny 4:50 został znaleziony nieprzytomny pracownik. Rozpoczęto reanimację, lekarz na miejscu stwierdził zgon - wyjaśnił "Dziennikowi Zachodniemu" Sławomir Starzyński, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Tragiczne wypadki w kopalniach. To już dziewiąta ofiara w 2021 roku

Jak poinformował "Dziennik Zachodni", mężczyzna, który zginął w kopalni Borynia-Zofiówka, to dziewiąta ofiara górnictwa w tym roku.  Do pozostałychwypadków doszło w:

  • KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit,
  • KWK Mysłowice-Wesoła,
  • ZG Kronowo VII firma usługowa,
  • O/ZG "Rudna",
  • KWK Staszic-Wujek Ruch Murcki-Staszic,
  • O/ZG "Polkowice-Sieroszowice",
  • KWK Staszic-Wujek Ruch Murcki-Staszic firma usługowa BZUG Sp. z o.o.

Afganistan. Kobieta przechodzi obok salonu piękności, którego okna zostały zniszczone (co zakryto srebrną i czerwoną folią).Talibowie zamknęli ministerstwo kobiet. Zamiast niego promowanie cnót

W 2020 roku zginęło 16 osób (w tym dziewięć w kopalniach węgla kamiennego). Z kolei dwa lata temu odnotowano 23 ofiary śmiertelne.

Więcej o: