Kościerzyna. Para uprawiała seks na ławce w parku. Skończyli przed sądem

Jest wyrok w sprawie pary, która we wrześniu 2020 roku uprawiała seks na ławce w parku w centrum Kościerzyny. Igraszki pary zarejestrowały kamery monitoringu, a sprawę na policję zgłosili oburzeni przechodnie.

Do zdarzenia doszło 4 wrześniu 2020 roku w centrum Kościerzyna (woj. pomorskie). To właśnie wtedy na ławce miłosnym uniesieniom oddawali się 30-latka i 36-latek. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z ławek mężczyzna i kobieta uprawiają seks - przekazał "Dziennikowi Bałtyckiemu" Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

Kościerzyna. Miłosne uniesienia pary skończyły się w sądzie 

Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policji, jednak funkcjonariusze nie zastali tam kochanków. - Policjanci zgrali jednak nagranie z tego zdarzenia, które trafiło do jednego z portali w internecie - wyjaśnił Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze szybko namierzyli parę. Kobieta przyznała się do współżycia na miejskiej ławce, jednak jej partner nie. Kobieta usłyszała wyrok w marcu 2021 roku - musiała zapłacić karę grzywny w wysokości 500 złotych.

Andrzej Duda na placu budowy tunelu w Świnoujściu.Andrzej Duda dziękuje Świnoujściu, że nie "zrzuca" kosztów na Skarb Państwa

Sąd wydał wyrok w sprawie nieobyczajnego zachowania pary

Teraz Sąd Rejonowy w Kościerzynie wydał wyrok w sprawie mężczyzny. I uznał, że dopuścił się nieobyczajnego wybryku poprzez odbywanie stosunku płciowego w miejscu publicznym.

- Sąd uznał obwinionego za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę miesiąca ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym - przekazał sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny. Za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku, grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, ograniczenie wolności na miesiąc, grzywna od 20 zł do 1500 złotych lub kara nagany.

Spis powszechny 2021. Za odmowę wzięcia udziału lub podanie nieprawdziwych danych grożą karyKończy się czas na przeznaczony wzięcie udziału w spisie powszechnym

Więcej o: