Kościerzyna. Para uprawiała seks na ławce w parku. Skończyli przed sądem

Jest wyrok w sprawie pary, która we wrześniu 2020 roku uprawiała seks na ławce w parku w centrum Kościerzyny. Igraszki pary zarejestrowały kamery monitoringu, a sprawę na policję zgłosili oburzeni przechodnie.

Do zdarzenia doszło 4 wrześniu 2020 roku w centrum Kościerzyna (woj. pomorskie). To właśnie wtedy na ławce miłosnym uniesieniom oddawali się 30-latka i 36-latek. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z ławek mężczyzna i kobieta uprawiają seks - przekazał "Dziennikowi Bałtyckiemu" Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

Kościerzyna. Miłosne uniesienia pary skończyły się w sądzie 

Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policji, jednak funkcjonariusze nie zastali tam kochanków. - Policjanci zgrali jednak nagranie z tego zdarzenia, które trafiło do jednego z portali w internecie - wyjaśnił Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze szybko namierzyli parę. Kobieta przyznała się do współżycia na miejskiej ławce, jednak jej partner nie. Kobieta usłyszała wyrok w marcu 2021 roku - musiała zapłacić karę grzywny w wysokości 500 złotych.

Sąd wydał wyrok w sprawie nieobyczajnego zachowania pary

Teraz Sąd Rejonowy w Kościerzynie wydał wyrok w sprawie mężczyzny. I uznał, że dopuścił się nieobyczajnego wybryku poprzez odbywanie stosunku płciowego w miejscu publicznym.

- Sąd uznał obwinionego za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę miesiąca ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym - przekazał sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny. Za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku, grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, ograniczenie wolności na miesiąc, grzywna od 20 zł do 1500 złotych lub kara nagany.

Więcej o: