Koncesja dla TVN24. Na posiedzeniu KRRiT "ożywiona dyskusja" zamiast głosowania. Zostało 10 dni

Od ponad półtora roku TVN24 czeka na decyzję o przedłużeniu koncesji na nadawanie programu. W czwartek, na kolejnym posiedzeniu KRRiT, nie podjęto jednak żadnej decyzji w tej sprawie. Koncesja TVN24 wygasa natomiast za 10 dni.

Jak podaje tvn24.pl, wniosek o przedłużenie koncesji TVN24 trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym 2020 roku. Przez ponad półtora roku Rada nadal nie podjęła decyzji w tej sprawie. Nie stało się tak też na ostatnim posiedzeniu.

Zobacz wideo Co dalej z lex TVN?

Koncesja dla TVN24 wygasa za 10 dni, a nadal nie ma decyzji KRRiT

W czwartek 16 września KRRiT nie podjęła (już po raz kolejny) decyzji ws. koncesji dla TVN24. Rzeczniczka rady Teresa Brykczyńska przekazała, że na ostatnim posiedzeniu członkowie KRRiT nie głosowali w tej sprawie.

- Jak na każdym posiedzeniu była ożywiona dyskusja, sprawa koncesji TVN24 jest tematem takich dyskusji. Jednakowoż głosowanie się nie odbyło, ogłoszona została przerwa. Zdania były podzielone. Przewodniczący zadecydował o przerwie w posiedzeniu, zrobiło się już późno - przekazała rzeczniczka.

Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki PiS przyjął uchwałę ws. przynależności Polski do UE. "Tyle samo warta, co o nepotyzmie"

Przerwa w obradach ma potrwać do wtorku 21 września. Natomiast koncesja TVN24 wygasa za 10 dni (26 września).

W KRRiT jedyną osobą, która otwarcie popiera przyznanie koncesji dla TVN24 jest przewodniczący rady Witold Kołodziejski. - Przewodniczący ma jeszcze jakieś asy w rękawie. Sytuacja jest poważna, ale jeszcze jest czas - powiedział anonimowo portalowi Wirtualne Media jeden z rozmówców z kręgu KRRiT. Z informacji portalu wynika także, że oświadczenie ws. koncesji pojawi się w przyszłym tygodniu i "są szanse na pomyślne zakończenie dla stacji".

KRRiT od 19 miesięcy nie może podjąć decyzji ws. koncesji dla TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji twierdzi, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 wynika z "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Rada ma wątpliwości, chociaż w 2015 roku wyraziła zgodę na wejście amerykańskiego kapitału do TVN. W dokumentach z tamtego czasu znajduje się zapis, że struktura własnościowa spółki "jest zgodna z przepisani ustawy o radiofonii i telewizji".

15.08.2020, Warszawa, Pałac Prezydencki, Andrzej Duda podczas podpisania układu o wzmocnieniu współpracy wojskowej między USA a Polską. Duda o "lex TVN": Dokonujmy repolonizacji mediów, ale na zasadach rynkowych

W 2016 roku KRRiT nie widziała problemów z przyznaniem koncesji na inne kanały z grupy należącej do TVN - takich jak TTV, TVN International West czy TVN24 BiS. W 2021 roku do Sejmu trafił jednak projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe przepisy mogą zmienić zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów, których kapitał pochodzi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Więcej o: