Szczecin. Pobity ksiądz ze złamaną szczęką trafił do szpitala. Sprawcę zatrzymano

Najprawdopodobniej pijany mężczyzna w wieku około 30 lat uszkodził w środę krzyż wiszący na ścianie kościoła pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach. Próbujący interweniować ksiądz otrzymał cios w twarz, który doprowadził do złamania jego szczęki. Napastnika udało się schwytać.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem i zostało ono zarejestrowane na monitoringu parafii pw. św. Józefa w Szczecinie. Na nagraniu opublikowanym przez Radio Szczecin widać mężczyznę, który z butelką piwa w ręku kopie w stojącą przy drzwiach kościoła kropielnicę, rzuca krzesłem w szklane drzwi, a następnie zrzuca wiszący na ścianie krzyż i łamie go kopnięciem.

Podrygiwał, wskakiwał, pluł na ścianę, próbował wejść do środka, a kiedy nie mógł otworzyć drzwi szklanych, stał stary drewniany, zabytkowy krzyż z metalową pasyjką Pana Jezusa, wskoczył na to, połamał i wyszedł z kościoła

– relacjonował zachowanie mężczyzny ks. Dariusz Olszak w rozmowie z Radiem Szczecin.

Zachowanie wandala zostało zauważone przez przebywającego na terenie parafii księdza Marcina. Gdy próbował zareagować, został zaatakowany.

Zobacz wideo Nitras o „opiłowywaniu katolików". Kowal: Jest bardzo duży problem w relacjach państwo-Kościół

- W pewnym momencie z prawej pięści przywalił w lewą część twarzy, w policzek księdzu Marcinowi. Przyjechała policja, złapali gościa. Okazało się, że ks. Marcin miał wybity ząb. Na chirurgii szczękowej okazało się, że ma pękniętą żuchwę, krwiaka i jest potrzebna operacja – przekazał ksiądz Olczak w rozmowie z radiem.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać, niedługo mogą zostać mu postawione zarzuty. Poszkodowany ksiądz w czwartek ma przejść operację.

Więcej o: