Policja dementuje informację o próbie porwania kobiety w Poznaniu. "Rodzinne nieporozumienie"

Czytelnik portalu epoznan.pl zaalarmował, że w środę w Poznaniu miało dojść do próby porwania. Według jego relacji dwóch mężczyzn miało "wlec" bezwładną kobietę po ulicy. Policja dementuje: Do próby porwania nie doszło. - To było rodzinne nieporozumienie - wyjaśniają funkcjonariusze.

Jak informował portal epoznan.pl, z relacji jednego z mieszkańców wynikało, że na ulicy Wrocławskiej w Poznaniu (woj. wielkopolskie) miało dojść do próby porwania kobiety. Dwaj mężczyźni mieli "wlec po ulicy" kobietę". "Policja zawiozła ofiarę na obdukcję około 20:30" - relacjonował czytelnik portalu. 

Zobacz wideo Kolonia Boćki. Kierowca osobówki wyprzedzał ciężarówkę, jadąc "na czołówkę" z innym tirem

Poznań. Doszło do próby porwania kobiety? Policja dementuje

Portal zwrócił się do policji o odniesienie się do tej wiadomości. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji potwierdziła, że w środę tuż przed godz. 20 otrzymali takie zgłoszenie. Postronna osoba przekazała, że młoda kobieta była ciągnięta do samochodu. Miała wzywać pomocy. 

W związku z podejrzeniem porwania na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano radiowozy. Funkcjonariusze dotarli tam już po czterech minutach. - Z ustaleń policjantów wynika, że nie doszło do próby porwania. Było to rodzinne nieporozumienie. Uczestnicy zostali wylegitymowani - przekazała podinsp. Liszczyńska. 

Pies zamknięty w nagrzanym samochodzieTatry. Zamknęła psa w nagrzanym aucie i poszła nad Morskie Oko

Jednocześnie służby podziękowały osobom, które nie przeszły obojętnie obok sytuacji i zawiadomiły o tym, co się wydarzyło.

- Bardzo dziękujemy osobom, które zareagowały na to, co się stało. Komuś mogła stać się krzywda, choć w tym przypadku tak nie było. Nie można przejść obojętnie obok takiego widoku, tym bardziej gratulacje należą się osobie, która nas powiadomiła o incydencie - przekazała policjantka. 

Małgorzata ChmielPolicja zatrzymała mężczyznę, który groził Małgorzacie Chmiel

Statystyki zaginięć

Fundacja Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to organizacja pozarządowa, która zajmuje się szukaniem zaginionych osób oraz udziela wsparcia ich rodzinom. Zgodnie ze statystykami organizacji w 2020 roku zgłoszono łącznie 220 zaginięć kobiet. 127 z nich to osoby nieodnalezione, znaleźć udało się 93, z czego 12 nie żyło, a dwie popełniły samobójstwo. 

W przypadku mężczyzn w 2020 r. do Fundacji Itaka zgłoszono 468 zaginięć, z czego nie odnaleziono aż 242. 226 to osoby, które udało się odszukać, 30 z nich nie żyło, a 5 popełniło samobójstwo. Bazę osób zaginionych można znaleźć pod adresem www.zaginieni.pl

Więcej o: