Ostrów Wielkopolski. Rzucił się na maskę, nie pozwalał odjechać. Biznesmen bronił skradzionej gotówki

74-letni przedsiębiorca z Ostrowa Wielkopolskiego rzucił się na maskę samochodu złodziei, którzy chcieli ukraść jego pieniądze. Chcieli - bo z samochodu zabrali nie plecak wypełniony gotówką, ale saszetkę, w której starszy pan chował tylko dokumenty i drobne pieniądze.

Do scen jak z filmu doszło w okolicach Ronda Bankowego w Ostrowie Wielkopolskim. 74-letni przedsiębiorca z wypłacił z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po wyjściu z lokalu starszy mężczyzna został okradziony: gdy tylko wrzucił plecak z pieniędzmi na tylne siedzenie swojego samochodu, ktoś otworzył drzwi do auta. Złodziej zabrał należącą do 74-latka saszetkę i pobiegł do stojącej nieopodal skody. Za jej kierownicą czekał już jego znajomy. Mężczyźni natychmiast ruszyli do ucieczki.

Zobacz wideo Inowrocław. Straż miejska musiała interweniować wobec dwóch 10-latków, którzy próbowali zniszczyć elewację jednego z budynków

O sprawie poinformował w czwartek 16 września TVN 24, który udostępnił nagrania z kamer monitoringu. Zarejestrowano na nich, jak okradziony przedsiębiorca rzuca się na maskę skody i, nie dając za wygraną, uderza pięścią w przednią szybę auta. 74-latek usiłuje przeszkodzić złodziejom w ucieczce, jednak gdy kierowca hamuje, przedsiębiorca zsuwa się z maski samochodu. Sprawcy wykorzystują ten moment i szybko oddalają się z miejsca zdarzenia. Choć całe zajście wyglądało groźnie, to starszemu panu nic się nie stało.

Pies zamknięty w nagrzanym samochodzieTatry. Zamknęła psa w nagrzanym aucie i poszła nad Morskie Oko

Złodzieje liczyli na wielkie pieniądze - i się przeliczyli. W skradzionej saszetce były tylko drobne

"Geniusze napadu", jak nazwał sprawców Ostrow24.tv, musieli być bardzo zaskoczeni po otwarciu skradzionej saszetki, w której 74-latek trzymał tylko swoje dokumenty i pieniądze w niewielkiej kwocie. Cała wypłacona tego dnia gotówka pozostała bezpieczna w plecaku na tyle jego samochodu. Jak podała strona, w kradzieży miało uczestniczyć trzech mężczyzn - najprawdopodobniej narodowości romskiej. Przekazano, że numer rejestracyjny ich samochodu zaczynał się od TOS [Ostrowiec Świętokrzyski - red.].

Małgorzata ChmielPolicja zatrzymała mężczyznę, który groził Małgorzacie Chmiel

Okoliczności kradzieży wyjaśnia policja z Ostrowa Wielkopolskiego, która przesłuchuje świadków zdarzenia. Mundurowi proszą o pomoc i kontakt z komendą wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje w sprawie. Wciąż nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie sklasyfikowane jako kradzież, czy jako rozbój.

Dominikanin, ojciec Paweł GużyńskiO. Paweł Gużyński: Paweł M. był rasowym przestępcą seksualnym

Więcej o: