Pogoda. Już w piątek czeka nas atak chłodu. Temperatura spadnie nawet o 5-10 stopni

W najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznego ochłodzenia - temperatura obniży się o nawet 10 stopni względem obecnej. Termometry wskażą maksymalnie 19 stopni. Niebo przeważnie będą pokrywały gęste chmury, które sprowadzą ze sobą przelotne opady deszczu.

W kolejnych dniach Polska znajdzie się pod wpływem wiru niżowego, który nadciągnie nad całą Europę Środkową. "Wraz z frontami atmosferycznymi przyniesie chmury, deszcz, burze i napływ chłodnych mas powietrza polarnego. W ciągu kilku dni temperatura znacznie spadnie, a maksymalna obniży się o 5-10 stopni Celsjusza" - zapowiada stacja TVN Meteo.

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W piątek maksymalnie 19 stopni. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem

Piątek przyniesie całkowite zachmurzenie. Szansa na większe przejaśnienia pojawi się tylko w centralno-zachodniej części kraju. Na obszarze całej Polski - za wyjątkiem Szczecina - spodziewane są przelotne opady deszczu.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują słabe burze w okolicach Pomorza i Kujaw. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni na północnym wschodzie, przez 15-16 stopni w centralnej, południowej i południowo-wschodniej części Polski. 17 stopni będzie na Wybrzeżu, oraz 18-19 stopni na krańcach zachodnich kraju.

Zgodnie z prognozą zagrożeń IMGW - ważną od godz. 7:30 w piątek 17 września do godz. 7:30 w sobotę 18 września - mieszkańcy województwa małopolskiego i podkarpackiego powinni przygotować się na intensywne opady deszczu. Alerty wstępnie są pierwszego stopnia.

Pogoda na weekend. Wciąż niska temperatura i przelotne opady

W weekend także będzie pochmurnie, ale ponownie z większymi przejaśnieniami. W sobotę przelotne opady deszczu będą możliwe w całej Polsce. Temperatura wyniesie maksymalnie od 12 stopni w okolicy Suwałk, przez 13 stopni w Gdańsku, 14 stopni w Koszalinie, Katowicach oraz na Kujawach i Pomorzu, 15-16 stopni zapowiadanych jest w centrum, do 17 stopni będzie na wschodnich i zachodnich krańcach kraju. Powieje umiarkowany, a miejscami porywisty wiatr, z kierunków zachodnich.

GrzybyGdzie na grzyby? Mapa występowania grzybów "świeci się" na pomarańczowo

Niedziela zapowiada się pochmurna i chłodna. Termometry pokażą ok. 10-11 stopni na Podlasiu i Kujawach, 12 stopni na Warmii i Mazurach, Mazowszu i Pomorzu, 13 stopni w Wielkopolsce, Łódzkiem i Lubuskiem, 14 stopni na krańcach południowych i południowo-wschodnich oraz 15 stopni na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Spodziewany jest wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu i południa. Zgodnie ze wstępnymi prognozami, taka pogoda utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

teleporada (zdjęcie ilustracyjne)Zwolnienie lekarskie. Czy pracodawca widzi kod choroby na L4?

Więcej o: