Lublin. Zderzenie wojskowych ciężarówek. 16 żołnierzy jest rannych

W Lublinie doszło do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek. W wypadku zostało rannych 16 żołnierzy, którzy jechali na ćwiczenia. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.

Żołnierze z ciężarówek, które się zderzyły, byli w drodze do miejscowości Srebrzyszcze położonej w województwie lubelskim, gdzie miały odbywać się ćwiczenia strzeleckie zorganizowane na poligonie.

Zobacz wideo Polska nie dołączyła do Prokuratury Europejskiej. Bodnar: Chodzi o to, żeby nie poddawać się zewnętrznej kontroli

Zderzenie wojskowych ciężarówek. W pojazdach było 45 osób

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie siódmej rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Tuż przed przejściem dla pieszych zderzyły się ze sobą dwie wojskowe ciężarówki. W pojazdach było łącznie 45 żołnierzy należących do 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Na miejscu wypadku zjawiły się zespoły ratownictwa medycznego z całego Lublina, straż pożarna, żandarmeria wojskowa, funkcjonariusze policji oraz wojskowe karetki - pisze portal lublin112.pl.

Karetka pogotowia ratunkowego (zdjęcie ilustracyjne) Zakopane. Nie żyje 25-latek pobity na deptaku na Krupówkach

- Kierowcy ciężarówek byli trzeźwi - mówił cytowany przez Onet za Polską Agencją Prasową major Przemysław Lipczyński, rzecznik 18. Dywizji Zmechanizowanej im. generała broni Tadeusza Buka w Siedlcach (jest to jednostka nadrzędna dla 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej).

Lublin. 16 żołnierzy zostało rannych

Łącznie rannych zostało 16 żołnierzy, którzy zostali niezwłocznie przewiezieni do szpitali. O stanie zdrowia poszkodowanych wiadomo tylko tyle, że żaden z nich nie poniósł poważnych obrażeń. Żandarmeria wojskowa i prokuratura prowadzą odpowiednie czynności, aby ustalić przyczyny wypadku i jego przebieg. - Na razie wiadomo tylko tyle, że jedna ciężarówka wjechała w drugą - zaznacza cytowany przez Onet porucznik Iwo Sawa z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Lubelskie. Tragiczny wypadek w Krężnicy Jarej. Zginął 10-letni chłopiec

Więcej o: