Autostrada A4. Ranny łabędź nie mógł zejść z drogi. Zablokował przejazd

We wtorek około godziny 11 policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że w okolicy miejscowości Jaźwiny na jednym z pasów autostrady A4 siedzi łabędź blokujący przejazd. Ptak blokujący pas ruchu na autostradzie okazał się być ranny i nie mógł samodzielnie opuścić drogi.

Ptak znajdował się w okolicy miejscowości Jaźwiny w województwie podkarpackim. Na miejscu szybko zjawił się patrol lokalnej drogówki, wezwano tam również pracowników zakładu komunalnego - wspólnie z policjantami złapali oni ptaka, którego następnie przekazano pod odpowiednią opiekę. Zwierzę trafił do weterynarza.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Lubelskie. Tragiczny wypadek w Krężnicy Jarej. Zginął 10-letni chłopiec

Podczas interwencji i usuwania ptaka z drogi, na autostradzie A4 występowały utrudnienia. Kierowcy jadący w kierunku Rzeszowa mogli poruszać się tylko jednym pasem. W tym czasie policjanci "czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, jak również służb interweniujących" - relacjonują funkcjonariusze z podkarpackiej policji na swojej stronie internetowej, publikując zdjęcie, na którym widać łabędzia siedzącego na środku autostrady.

Zobacz wideo Dwa promile, narkotyki i 250 km/h po autostradzie A4

Jak się zachować w przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia?

Odpowiednie zachowanie w przypadku znalezienia dzikiego zwierzęcia jest bardzo ważne - należy wziąć pod uwagę zarówno swoje bezpieczeństwo, jak i dobrostan zwierzęcia, które mogą zachowywać się nieprzewidywalnie. 

Katastrofie kolejki górskiej we włoskich AlpachWłochy. 6-latek, który przeżył katastrofę kolejki górskiej, został porwany

"Dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie, gdy czują się zagrożone, mogą zaatakować i spowodować obrażenia u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego ratowania" - przypominają funkcjonariusze na stronie internetowej Podkarpackiej Policji.

Więcej o: