Lubelskie. Tragiczny wypadek w Krężnicy Jarej. Zginął 10-letni chłopiec

We wtorek wieczorem w miejscowości Krężnica Jara (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku. Dziecko zostało potrącone przez samochód osobowy. Chłopiec prawdopodobnie przebiegał przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Policja ustala, co dokładnie wydarzyło się na miejscu.

Tragiczny wypadek miał miejsce we wtorek (14 września) wieczorem ok. godz. 18.30 w miejscowości Krężnica Jara koło Lublina (woj. lubelskie) na drodze powiatowej z Lublina do Strzeszkowic.

Zobacz wideo Płocka policja zapowiada większą kontrolę kierowców, którzy nie trzymają się prawego pasa ruchu

Lubelskie. Kierowca samochodu osobowego potrącił chłopca

Jak informował portal lublin112.pl, służby otrzymały zawiadomienie o potrąceniu dziecka. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-latek kierujący citroenem C4, jadący od strony Lublina w kierunku Strzeszkowic, w terenie zabudowanym potrącił 10-latka [lokalne media piszą o 9-latku - red.]. Chłopiec przebiegał przez jezdnię ze strony lewej na prawą, poza przejściem dla pieszych - przekazał mł. asp. Kamil Karbowniczek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie cytowany przez polsatnews.pl za PAP. 

Holandia. Kilku młodych mężczyzn przebrało się w nazistowskie mundury Mężczyźni w nazistowskich mundurach odegrali scenę likwidacji żydowskiego więźnia

Wypadek w województwie lubelskim. Nie udało się uratować dziecka

10-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Pomimo przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie udało się go uratować. 

Służby pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zdarzenia. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, w związku z czym droga była całkowicie zablokowana - podaje "Kurier Lubelski". Kierowca był trzeźwy. 

Wstęp do lasów jest bezpłatny Straż Graniczna ostrzega grzybiarzy przed wkraczaniem do strefy wyjątkowej

Choć wypadki i nieprzyjemne sytuacje na drodze mogą zdarzyć się nawet przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, warto pamiętać, aby wpajać dzieciom, jak zachowywać się na drodze

  • Jeśli nie ma chodnika lub ścieżki dla pieszych, należy korzystać z pobocza. 
  • Jeśli przemieszczanie się jezdnią jest konieczne, należy iść gęsiego. 
  • Po zmroku powinno się zakładać podopiecznym jaskrawe ubrania oraz przyczepiać elementy odblaskowe. Wtedy kierowca już z daleka zauważy uczestnika ruchu i będzie mógł odpowiednio szybko zareagować. 
  • Gdy dziecko przechodzi przez jezdnię, zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność oraz upewnić się, że jest to bezpieczne - przed wejściem spoglądamy w lewo, w prawo i ponownie w lewo. 
Więcej o: