Podlasie. 28-latek zmarł po libacji alkoholowej. Miał 6,6 promila alkoholu

W sobotę 11 września w Szostakach w gminie Jedwabne doszło do śmierci 28-latka. Znajomi, z którymi mężczyzna pił alkohol w piwnicy, wezwali karetkę twierdząc, że mężczyzna przewrócił się i upadł. 28-latek miał we krwi 6,6 promila alkoholu i trafił na szpitalny OIOM. Życia mężczyzny nie udało się uratować, a prokuratura zleciła sekcję zwłok i rozpoczęła śledztwo.

Prokuratura chce zbadać sprawę śmierci 28-latka pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Na wtorek 14 września zaplanowano sekcję zwłok mężczyzny.

Zobacz wideo Płocka policja zapowiada większą kontrolę kierowców, którzy nie trzymają się prawego pasa ruchu

Województwo podlaskie - pili alkohol w piwnicy. Jeden z mężczyzn trafił do szpitala

W minioną sobotę 11 września - podczas libacji alkoholowej w jednej z piwnic w bloku w Szostakach (woj. podlaskie) - miało dojść do nieszczęśliwego wypadku.

- Z informacji podanych przez zgłaszającego wynika, że pijany 28-latek przewrócił się i upadł. Jak się okazało, miał 6,6 promila we krwi. Został w ciężkim stanie zabrany do szpitala - mówiła portalowi Mylomza.pl p.o. Prokuratora Rejonowego w Łomży Urszula Klimaszewska-Dzierżko.

28-latek z niemal siedmioma profilami trafił na OIOM. Prokuratura zleca sekcję zwłok i rozpoczyna śledztwo

28-latek trafił do szpitala, ale następnego dnia (12 września) zmarł na OIOM-ie. Jak wynika z ustaleń śledczych, karetkę wezwał znajomy zmarłego, który tego dnia razem z nim pił alkohol w jednej z piwnic bloku mieszkalnego. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i przekonywał, że między nim i 28-latkiem nie doszło do żadnego konfliktu.

Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok 28-latka i rozpoczęto śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Zgodnie z kodeksem karnym, za ten czyn grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. 

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, alkohol jest przyczyną śmierci 2,5 miliona osób rocznie. Według statystyk, nadużywanie alkoholu dotyczy ponad 2,5 mln Polaków, a ok. 900 tys. osób jest od niego uzależnionych. Jak informuje Służba Więzienna, alkohol przyczynia się do patologicznych społecznie zachowań, w tym przestępczości m.in. zabójstw oraz wypadków drogowych.

Więcej o: