Pogoda na dziś - środa 15 września. Słonecznie z niewielkimi zachmurzeniami

Pogoda na środę 15 września zapowiada się słonecznie w przeważającej części kraju. Na zachodzie zachmurzenie będzie stopniowo wzrastało, późnym wieczorem mogą wystąpić słabe burze.

Według prognozy pogody na środę 15 września tego dnia w przeważającej części kraju nie powinniśmy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Temperatura będzie oscylowała wokół 20 stopni. Jedynie wieczorem na zachodzie może nieco popadać. 

Zobacz wideo Relacja z wyprawy na Spitsbergen. Zobacz, jak wygląda stacja badawcza UAM

Pogoda na środę 15 września. Temperatura maksymalna od 19 do 25 stopni 

Jak wynika z prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę najzimniej będzie we wschodniej części kraju. W Suwałkach maksymalnie 19 stopni Celsjusza, w Olsztynie i Białymstoku 20 stopni, a w Lublinie, Warszawie, Łodzi i Gdańsku - 21 stopni. Nieco cieplej na południu i zachodzie. Mieszkańcy Rzeszowa, Kielc, Krakowa, Katowic, Koszalina, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego zobaczą na termometrach maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. W Poznaniu. Bydgoszczy, Zielonej Górze i Toruniu - 23 stopnie, z kolei we Wrocławiu i Opolu nawet 25 stopni.

W przeważającej części kraju słonecznie z małymi zachmurzeniami. W ciągu dnia na zachodzie będzie pojawiać się coraz więcej chmur. W ciągu dnia nie przewiduje się burz

Zdjęcie ilustracyjneNadchodzi ochłodzenie. Już wkrótce temperatura spadnie do 5 stopni

Późnym wieczorem i w nocy w woj.: zachodniopomorskim, lubuskim, północnej części wielkopolskiego i zachodniej części pomorskiego mogą jednak pojawić się już słabe burze. IMGW nie wydał żadnych ostrzeżeń meteorologicznych, w związku z czym prawdopodobnie nie będą stwarzały większego niebezpieczeństwa.

Pogoda. Jaka pogoda w najbliższe dni? 

W ciągu najbliższych czterech dni nie przewiduje się zagrożeń meteorologicznych. Jak podaje IMGW, lokalnie mogą pojawić się mgły, które będą ograniczały widoczność oraz słabe i przelotne opady deszczu. 

Prezydent RP Andrzej Duda27 grudnia dniem wolnym od pracy? Prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy

Z prognoz synoptyków z portalu fanipogody.pl wynika, że wysoka temperatura ma utrzymać się do piątku lub soboty. Później czeka nas ochłodzenie. W zachodniej części Polski przewiduje się wyższe wartości na termometrach niż na wschodzie. 

"Ten tydzień przyniesie pogodę zmienną, na przemian słońce i deszcz" - czytamy na Twitterze IMGW. "Początek tygodnia jeszcze dosyć ciepły. Od czwartku może się zdecydowanie ochłodzić" - dodają synoptycy. 

Więcej o: