Pogoda na dziś - wtorek 14 września. Zapowiada się ciepły dzień, parasolki możemy zostawić w domu

Pogoda we wtorek 14 września nadal będzie sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Temperatura w znacznej części kraju przekroczy 20 stopni, nie zapowiada się natomiast na gwałtowne zjawiska atmosferyczne.
Zobacz wideo Sebastian Kendzierski opowiada o badaniach na Spitsbergenie

Wtorkowa pogoda nie powinna przysparzać zbyt wielu kłopotów. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zaplanowali na ten dzień żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Temperatura w ciągu dnia będzie oscylować wokół 20 stopni. Nie zapowiada się także, by tego dnia miały wystąpić deszcze czy burze, choć mogą zdarzyć się miejscowe zachmurzenia.

Prognoza pogody. Dziś maksymalnie od 18 do 23 stopni

Pogoda na dziś, wtorek 14 wrześniaPogoda na dziś, wtorek 14 września Fot. Agencja Gazeta

We wtorek 14 września najchłodniej będzie na Pomorzu. W okolicy Trójmiasta temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 18 stopni. Dość chłodno będzie także w Białymstoku, gdzie zapowiada niewiele cieplej - 19 stopni. Na przeważającym obszarze kraju wartości będą oscylować jednak między 20 a 22 stopniami. Tak będzie w Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Krakowie.

Najwyższymi wartościami we wtorek cieszyć będą mogli się natomiast mieszkańcy Śląska i Dolnego Śląska - we Wrocławiu i Katowicach na termometrach pojawią się 23 stopnie.

Babie lato (zdjęcie ilustracyjne)Babie lato. Co to jest? Kiedy koniec słonecznej pogody w Polsce?

Wtorek będzie ciepły, a co dalej? Synoptycy zapowiadają ochłodzenie

Zdaniem synoptyków z portalu fanipogody.pl dość wysokie jak na wrzesień wartości utrzymają się przynajmniej do weekendu. Na przełomie drugiej i trzeciej dekady dojdzie do ochłodzenia, jednak na zachodzie Polski wartości będą wyższe niż na wschodzie.

Podobne informacje podają synoptycy IMGW. Jak możemy przeczytać na ich Twitterze, "ten tydzień przyniesie pogodę zmienną, na przemian słońce i deszcz. Początek tygodnia jeszcze dosyć ciepły. Od czwartku może się zdecydowanie ochłodzić". 

DLOSZAstronomiczna i kalendarzowa jesień - kiedy?

Więcej o: