Załakowo. Myśliwy postrzelił 14-letniego chłopca. Miał pomylić go z dzikiem

W niedzielę wieczorem policjanci z Kartuz (woj. pomorskie) otrzymali zgłoszenie o 14-latku, który został postrzelony w nogę przez myśliwego. Chłopca przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawca zdarzenia miał tłumaczyć, że pomylił chłopca z dzikiem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę miejscowości Załakowo w gminie Sierakowice. Jak poinformował portal kartuzy.info, w niedzielę po godzinie 20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w trakcie polowania.

Załakowo. Myśliwy postrzelił 14-letniego chłopca. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy wstępnie ustalili, że podczas polowania myśliwy postrzelił 14-letniego chłopca. Policjanci na miejscu zabezpieczyli broń i amunicję oraz poinformowali o zdarzeniu prokuraturę. Ranny 14-latek został przewieziony do szpitala. Na chwilę obecną policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, natomiast materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach

- przekazała mł. asp. Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Zobacz wideo Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. 61-latka trafiła do szpitala, a policja szuka świadków

Nastolatka przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Portal kartuzy.naszemiasto.pl przekazał, że 14-latek został ranny w nogę. Myśliwy miał natomiast tłumaczyć, że pomylił chłopca z dzikiem. 

Policja na Krupówkach (zdjęcie ilustracyjne)Zakopane. Nocna bójka na Krupówkach. 25-latek w stanie zagrażającym życiu

Więcej o: