Pogoda na poniedziałek 13 września. Miejscami burze i grad

"Polska północna i wschodnia nadal pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, a pozostały obszar kraju w obszarze słabego klina wyżowego. Pozostaniemy w polanej morskiej masie powietrza" - informuje IMGW na Facebooku. Na południowym wschodzie mogą pojawić się burze z gradem.

Poniedziałek będzie stosunkowo ciepły, w większości województw temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Można za to spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a miejscami burzy, której może towarzyszyć również grad.

Zobacz wideo Lodowce w Arktyce topnieją. Jak zmiany wpłyną na resztę świata?

Pogoda na poniedziałek 13 września. Temperatura

Najchłodniejszym i jedynym miejscem, gdzie temperatura spadnie tego dnia poniżej 20 stopni, będzie Gdańsk i okolice - tam termometry pokażą 19 stopni Celsjusza. W Olsztynie i Szczecinie 20 stopni, a w Białymstoku, Łodzi i Poznaniu - 21 stopni Celsjusza, podobnie jak w Kielcach i Katowicach.

Poniedziałek 13 września. TemperaturaPoniedziałek 13 września. Temperatura Fot. Gazeta.pl

W stolicy i na południu Polski temperatura będzie oscylować w okolicy 22 stopni Celsjusza, natomiast najcieplejszym miejscem w kraju będzie tego dnia Wrocław. Mieszkańcy tego miasta zobaczą na termometrach 23 stopnie Celsjusza.

Miejscami burze z gradem

Zachmurzenie tego dnia będzie umiarkowane i duże. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - pisze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej.

Miejscami, głównie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. "Polska północna i wschodnia nadal pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, a pozostały obszar kraju w obszarze słabego klina wyżowego. Pozostaniemy w polanej morskiej masie powietrza" - informuje IMGW na Facebooku.

Więcej o: