Zakopane. Nocna bójka na Krupówkach. 25-latek w stanie zagrażającym życiu

W nocy z soboty na niedzielę w centrum Zakopanego grupę turystów zaatakowali nieznani mężczyźni. 25-letni mężczyzna został ciężko ranny - jego stan jest zagrażający życiu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Jak poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, w Zakopanem przy ulicy Kościuszki (obok skrzyżowania z Krupówkami) doszło do bójki. Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty 11 września na niedzielę 12 września ok. godz. 2. Grupa osób została nagle zaatakowana przez nieznanych mężczyzn. Dwie z nich zostały ranne, z czego jedna jest w ciężkim stanie.

Zobacz wideo Kierowca motocykla uciekał przed policją. Zahaczył o audi i wywrócił się na rondzie

Zakopane. Dwie osoby są ranne. 25-latek stracił przytomność

Z informacji "Tygodnika Podhalańskiego" wynika, że wywiązała się bójka, podczas której użyto gazu, a jedna z ofiar miała być kopana. "25-latek z powiatu nowotarskiego najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę stracił przytomność" - relacjonowała policja. Napastnikom udało się zbiec z miejsca zdarzenia. 

"Na miejscu pierwszy z policyjnych patroli był bardzo szybko i to policjanci jako pierwsi podjęli akcję ratowania życia poszkodowanego. Ranny mężczyzna przez chwilę nie dawał oznak życia. Po chwili reanimację przejęli ratownicy z zakopiańskiego pogotowia" - przekazał Roman Wieczorek. 25-latek trafił do szpitala. Lekarze określili jego stan jako zagrażający życiu.

Ostrzeżenia IMGWPogoda. Będą burze i gradobicia. IMGW wydał alerty meteorologiczne

Zakopane. Policja szuka sprawców napaści na grupę turystów 

Policyjne patrole rozpoczęły poszukiwania sprawców nocnej bójki. Śledczy wykonali też oględziny miejsca zdarzenia i powiadomili prokuratura. Teraz zbierają materiały, które pozwolą im na zidentyfikowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za nocną napaść w Zakopanem. 

"Zabezpieczamy nagrania z kamer monitoringu i przesłuchujemy świadków. Czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia i ustalić sprawców trwają" - przekazał Wieczorek. 

Tłumy w TatrachTatry. Tłumy ludzi na szlakach, kolejki przed szczytami

Więcej o: