Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Transmisja mszy świętej

W Warszawie trwają uroczystości w związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, które są transmitowane m.in. przez Archidiecezję Warszawską. Można je obejrzeć m.in. za pośrednictwem platformy YouTube w poniższym linku.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wierni mogli do niej wchodzić od godziny 9 rano, o godzinie 10:30 rozpoczęło się przygotowanie duchowe do uroczystości. Msza święta z obrzędem beatyfikacji pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro została zaplanowana na godzinę 12. Można ją obejrzeć poniżej:  

 

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. W uroczystości weźmie udział 7 tys. wiernych

Kardynał Wyszyński miał zostać wyniesiony na ołtarze już w czerwcu ubiegłego roku, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że uroczystość została przełożona. 12 września - decyzją papieża Franciszka - odbędzie się wspólna beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i Matki Czackiej - założycielki ośrodka dla ludzi niewidomych w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które im posługuje.

Mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczy kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legat Papieski. Liturgię będzie koncelebrowało 600 księży, 80 biskupów z Polski oraz 45 z zagranicy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego beatyfikacji biskupa Rafała Markowskiego, w uroczystościach na miejscu weźmie udział około siedem tysięcy osób. Trzy i pół tysiąca wiernych zgromadzi się w świątyni dolnej i górnej, trzy i pół tysiąca - na zewnątrz. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią do udziału w uroczystości zaproszone zostały wyłącznie delegacje z poszczególnych diecezji oraz środowisk i instytucji związanych z kardynałem Wyszyńskim i Matką Czacką. Na teren świątyni będą mogły wejść tylko osoby z kartami wstępu.

Zobacz wideo Promują go jako "oficjalny film beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej". Jest zwiastun
Więcej o: