Przez Katowice po raz piąty przejdzie Marsz Równości. "Nie ustajemy w walce o wolność" [TRASA]

W sobotę 11 września po raz piąty w Katowicach odbędzie się Marsz Równości. Tym razem wydarzenie odbędzie się w nieco innej formule niż zazwyczaj - osoby wspierające społeczność LGBT wyruszą z dziesięciu punktów w mieście. Wszystko ze względu na restrykcje covidowe.

Piąta odsłona Marszu Równości w Katowicach (woj. śląskie) rozpoczęła się o godzinie 14. "W tym roku 5 Marsz Równości w Katowicach wyruszy aż z 10 punktów w obrębie Placu Sejmu Śląskiego, Placu Chrobrego oraz Urzędu Wojewódzkiego. Jako organizatorzy i organizatorki, musieliśmy dostosować marsz do wciąż obowiązujących restrykcji covidowych" - informują organizatorzy wydarzenia. 

Marsz Równości w Katowicach. Którędy przejdzie pochód? Trasa i punkty zbiórki

Zbiórka odbędzie się na Placu Sejmu Śląskiego i Placu Chrobrego, następnie uczestnicy przejdą ul. Jagiellońską, Kochanowskiego, św. Jana, Warszawską, a następnie Graniczną. Wydarzenie zakończy się na Placu Żołnierza Polskiego. OrganizacjaMiłość Nie Wyklucza opublikowała na Twitterze mapę, która przedstawia trasę tegorocznego Marszu Równości. 

Rzecznik rządu Piotr MüllerRzecznik rządu: "Uchwały anty-LGBT nie są przeciwko nikomu". Sprawdzamy

"Nasi nieocenieni wolontariusze ze służby porządkowej będą kierować Was w jedną z lokalizacji wyszczególnionych na mapce poniżej. Bardzo Was prosimy, abyście się kierowali i kierowały do miejsc wskazanych przez wolontariuszy, jak również stosowali do ich poleceń. Tylko w taki sposób Marsz Równości będzie mógł odbyć się bez żadnych zakłóceń." - czytamy. 

W tym roku na Marszu Równości w Katowicach zagra sześć platform. Dodatkowo - po raz pierwszy w historii katowickiego marszu - uczestnicy pójdą z sektorówką, która przyjechała z Gdańska

Marsz Równości w Katowicach. Organizatorzy zbierają pieniądze na pokrycie kosztów wydarzenia

"Spotkamy się razem, z dumą w sercu, flagą w ręce i śpiewem na ustach. W cudownym tęczowym tłumie pokażemy, że jesteśmy i nie ustajemy w walce o wolność, godność i podmiotowe traktowanie" - pisało Stowarzyszenie Tęczówka, które jest organizatorem Marszu Równości w Katowicach. 

Marsz RównościSłowa o "ideologii LGBT" ranią, skutki mogą być opłakane. Ekspert: To cios

Organizacja założyła zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. Środki mają zostać przeznaczone na: wynajem platform, sprzętu i nagłośnienia, organizację wydarzeń towarzyszących, banery i dekoracje, promocję Marszu, niezbędne pozwolenia i zabezpieczenie marszu. Na moment pisania tego artykułu udało się zebrać 5 337 zł, tymczasem potrzeba 15 000 zł. Jeśli chcecie wesprzeć Stowarzyszenie Tęczówka, które organizuje Marsz Równości w Katowicach, możecie zrobić to pod TYM linkiem

Zobacz wideo Śmiszek: Prowadzicie systemową politykę dyskryminacji i pogardy wobec osób LGBT
Więcej o: