"Linda" werbowała prostytutki i wysyłała je na "tour do Francji". Stanęła przed sądem

Pod koniec 2019 roku Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało cztery osoby w sprawie werbowania kobiet do pracy seksualnej za granicą. Teraz dwie z nich usłyszały zarzuty dotyczące kierowanie międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą oraz czerpania korzyści majątkowych z prostytucji.
Zobacz wideo CBŚP zatrzymało cztery osoby. Miały wysyłać kobiety na "tournee" do Francji

Jak podaje Prokuratura KrajowaLubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK oskarżył dwie osoby o kierowanie międzynarodowym gangiem czepiącym korzyści majątkowe z prostytucji. Jedną z nich ma być Katarzyna J. znana jako "Linda". Za zarzucane czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jest to ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy pod koniec 2019 roku.

Dwie osoby oskarżone o kierowanie gangiem. "Linda" werbowała kobiety do pracy seksualnej

Według ustaleń śledczych "Linda" miała znajdować w internecie młode kobiety, głównie z Polski i Ukrainy, a następnie po przeprowadzeniu selekcji i skierowaniu na profesjonalną sesję zdjęciową, wysyłać je na tzw. tour do Francji. Takie wyjazdy trwały od kilku do kilkunastu dni, a kobiety musiały oddawać "Lindzie" 30-40 proc. zarobionych pieniędzy. Były także namawiane, by samodzielnie szukać kolejnych chętnych do pracy na terenie Europy Zachodniej kobiet - czytamy. 

CBŚP zabezpieczyło skradzone sejfy CBŚP odnalazło 4 zatopione sejfy pochodzące z włamań. W jednym była gotówka

"Linda" na sutenerstwie mogła zarobić co najmniej 3,8 miliona złotych

Śledczym udało się dotrzeć do ponad 20 kobiet pracujących dla Katarzyny J. i namówić je do złożenia zeznań. Na tej podstawie prokuratorzy oszacowali, że "Linda" zarobiła na procederze co najmniej 3,8 mln złotych, choć według nieoficjalnych informacji suma ta może być znacznie wyższa - pisze TVP Info. Na poczet przyszłych kar i grzywien udało się bowiem zabezpieczyć majątek o rozwartości 5,3 milionów złotych: około 420 tysięcy złotych i 19 tysięcy euro gotówki, nieruchomości o wartości 4,6 miliona złotych oraz samochód o szacunkowej wartości 175 tysięcy złotych.

CBŚP rozbiło gang sutenerów. W ponad 30 agencjach towarzyskich 'pracowało' nawet 100 kobiet CBŚP rozbiło gang sutenerów. Jako "masażystki" pracowało nawet 100 kobiet

Więcej o: