Pogoda. Do Polski zbliżają się burze i grad. IMGW zapowiada alerty na cały weekend

Choć początek weekendu zapowiadał się względnie pogodnie i słonecznie, z najnowszych zapowiedzi IMGW wynika, że z kolejnymi dniami na niebie mogą jednak przeważać chmury. Synoptycy planują wydanie ostrzeżeń meteorologicznych przed burzami z gradem i deszczem na cały weekend.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek nad wschodnią częścią Polski będzie jeszcze słonecznie, ale od zachodu zaczną napływać chmury. Miejscami przewidywane są przelotne opady deszczu, a nawet burze. Prawdopodobnie IMGW wyda ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa zachodniopomorskiego. Jak będzie w sobotę i niedzielę? 

Pogoda. W sobotę ciepło, ale na zachodzie możliwe burze 

Sobota w niemal całym kraju zapowiada się częściowo pochmurnie, ale temperatura powietrza nadal będzie wysoka. Na zachodzie ok. 21-23 stopnie Celsjusza, 23 także na Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim. Na południu, w centrum oraz na Warmii i Mazurach cieplej - ok. 25 stopni Celsjusza. Najwyższych wartości na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - tam 26-27 stopni. 

W całym kraju lokalnie mogą spaść niewielkie opady deszczu. Na zachodzie prognozowane są natomiast burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem dla województw: 

  • zachodniopomorskiego, 
  • pomorskiego, 
  • kujawsko-pomorskiego, 
  • wielkopolskiego
  • lubuskiego, 
  • dolnośląskiego.

Pogoda. Niedziela znacznie chłodniejsza. Burze na południu i wschodzie 

W niedzielę temperatura powietrza nieco spadnie. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na północy do 22 stopni na wschodzie i Dolnym Śląsku. Ponownie możemy spodziewać się też opadów, tym razem jednak na zachodzie spadnie przelotny deszcz, a niebezpieczniej będzie na wschodzie i południu.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami oraz burzami z gradem dla województw: 

Słoneczna pogoda nie pozostanie z nami na długo. Po weekendowym załamaniu pogody prawdopodobnie czeka nas chłodniejsza aura z temperaturą powietrza od 14 do maksymalnie 22 stopni w całej Polsce. Według synoptyków IMGW upływający tydzień jest ostatnim z piękną, słoneczną pogodą w tym roku, dlatego warto z niej skorzystać. 

Więcej o: