Pogoda na piątek 10 września. Kolejny gorący dzień. Na termometrach nawet 28 stopni

Według synoptyków piątek będzie ostatnim ciepłym dniem w tym tygodniu. Warto więc skorzystać z wysokich temperatur i pięknego słońca. Gdzie tego dnia termometry wskażą najwyższą temperaturę?

W tym tygodniu pogoda nas rozpieszcza. Od poniedziałku w wielu regionach Polski jest słonecznie i można cieszyć się wysokimi jak na wrzesień temperaturami. Niestety, piątek jest ostatnim dniem tak pięknej pogody. Pod koniec tygodnia będziemy musieli zmierzyć się ze znacznym ochłodzeniem.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w piątek 10 września. Najwyższa temperatura wyniesie 28 stopni

W piątek 10 września we wszystkich regionach Polski będziemy cieszyć się z wysokich temperatur. Najwyższą temperaturę, czyli 28 stopni, synoptycy zapowiadają w Poznaniu. O jeden stopień mniej, czyli 27 stopni, pojawi się na termometrach w Szczecinie i Bydgoszczy. Synoptycy prognozują, że 26 stopni pojawi się na termometrach u mieszkańców Zielonej Góry i Wrocławia. 25 stopni ciepła w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Lublinie, Katowicach oraz Krakowie. Najniższa temperatura tego dnia to 24 stopnie, którą wskażą termometry w Kielcach i Rzeszowie.

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Jaki będzie nadchodzący weekend? Znowu burze i grad

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. W całym kraju ciepło i słonecznie, ale lokalnie pojawi się deszcz

Jak podają synoptycy, w piątek 10 września w całej Polsce będzie słonecznie. Przejściowe zachmurzenie pojawi się na zachodzie kraju - w Szczecinie i Zielonej Górze oraz na wschodzie - w Białymstoku, Lublinie oraz w Rzeszowie.  W Gdańsku i Olsztynie pogoda będzie przeważnie słoneczna, więc turyści, którzy wybrali się na urlop, powinni być zadowoleni.

Jesień - zdjęcie ilustracyjneOd przymrozków do 28 stopni. Lato wróciło dzięki Hermelinde. A jak w weekend?

Według prognoz synoptyków, niedziela ma przynieść duże ochłodzenie. Należy zatem spodziewać się, że maksymalna temperatura wyniesie około 22 stopni. Będzie pochmurno, a lokalnie pojawi się przelotny deszcz i burze.

Więcej o: