Na autostradzie A2 trzy ciężarówki zmiażdżyły auto osobowe. Kierowca nie żyje

Na trasie między Komornikami a Poznaniem doszło w środę przed południem do zderzenia czterech pojazdów - samochodu osobowego oraz trzech ciężarówek. W wypadku zginęła jedna osoba. Autostrada A2 była zablokowana, kierowcy kierowani na objazdy.
Zobacz wideo Autostrada zmieniła się w stos spiętrzonych aut. Karambol na prawie 100 aut w USA

Na trasie między Komornikami a Poznaniem doszło do poważnego wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych i samochodu osobowego - prawdopodobnie został zmiażdżony przez ciężarówki, które nie wyhamowały przed korkiem. Jedna osoba nie żyje. Autostrada była przez kilka godzin zablokowana.

Wypadek na trasie między Komornikami a Poznaniem. Jedna osoba nie żyje

Jak informuje portal epoznan.pl, do wypadku doszło po godzinie 10 na 157 kilometrze autostrady A2 w kierunku Świecka na wysokości węzła Poznań Zachód. Wstępne informacje mówiły o wypadku z udziałem dwóch ciężarówek i jednego samochodu osobowego. - Przekazano nam, że auto osobowe znalazło się pomiędzy ciężarówkami. Na miejscu jest naszych 10 zastępów. Szczegółów na razie nie znamy - powiedział portalowi oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. 

Według późniejszych doniesień liczba pojazdów biorących udział w wypadku była większa - brały w nim udział trzy samochody ciężarowe i jedno auto osobowe. Kierowca osobowego hyundaia zmarł, natomiast jeden z kierowców ciężarówki został uwięziony w kabinie. Tuż po godzinie 11.05 polskatimes.pl przekazała, że mężczyzna został uwolniony i przekazany lekarzom.

Wypadek na A2. Wszystkie pasy autostrady nieprzejezdne, trwa usuwanie utrudnień 

Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przekazała  przed południem TVN24, że droga w kierunku Świecka jest zablokowana, a policja przed węzłem Poznań Komorniki kieruje samochody w stronę miasta. Przed godziną 11 na stronie autostrady podano, że zablokowane są wszystkie pasy, a szacowany czas usuwania utrudnień wynosi pięć godzin. Rzecznik policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował na Twitterze, że policja będzie się starała "sukcesywnie przepuścić pasem awaryjnym" pojazdy, które utknęły w zatorze.

Więcej o: