Sejny. Wjechał z impetem w kobietę na pasach i uciekł. Policja szuka tego kierowcy [WIDEO]

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek w centrum Sejn (woj. podlaskie). Rozpędzony samochód osobowy uderzył w 61-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policja prosi świadków o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku.

Policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło w Sejnach na Podlasiu, w poniedziałek 6 września przed godziną 20. Kierowca rozpędzonego samochodu osobowego na ulicy Zawadzkiego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Emilii Plater, potrącił na pasach 61-letnią kobietę. 

Zobacz wideo Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. 61-latka trafiła do szpitala, a policja szuka świadków

Sejny. Potrącił kobietę na pasach i odjechał. Poruszał się srebrnym audi

Jak podają policjanci, z ich wstępnych ustaleń wynika, że sprawca poruszał się srebrnym audi A3.  Kierowca samochodu nie zatrzymał się, by udzielić pomocy kobiecie i odjechał z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Sejny. Kamera monitoringu nagrała potrącenie 61-latki

Na filmie, który nagrała kamera pobliskiego monitoringu, zarejestrowano całe zdarzenie. W momencie wypadku na skrzyżowaniu znajdowało się jeszcze jedno auto, jednak kierowca tego samochodu również nie zatrzymał się, by udzielić pomocy 61-latce. Kobieta trafiła do szpitala.

"Prosimy wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy potrącenia o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w  Sejnach pod numerem 477153212. Informację można przekazać również, dzwoniąc na numer alarmowy 112" - apeluje policja.

Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2020 roku zgłoszono 23 540 wypadków drogowych. W ich wyniku 2491 osób poniosło śmierć, a 26 463 osoby zostały ranne. Do jednostek policji zgłoszono również 382 046 kolizji drogowych.

Więcej o: