Pogoda na dziś - środa 8 września. Będzie słonecznie i ciepło

"W tym tygodniu pogodę w Polsce nadal będzie kształtował wyż znad Ukrainy, gwarantując dużo słońca, ciepłe dni i chłodne noce" - pisze na swojej facebookowej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jakich warunków atmosferycznych możemy się spodziewać w środę?

Środa będzie ciepłym i spokojnym dniem z dużą dawką słońca. Najcieplejszym punktem na mapie Polski ma być według synoptyków Zielona Góra, gdzie można się spodziewać nawet 26 stopni Celsjusza. Niewiele chłodniej będzie na północy i zachodzie kraju - w Gdańsku i w Szczecinie termometry pokażą 25 stopni Celsjusza, podobnie jak w Poznaniu i we Wrocławiu. Na południu Polski, a więc m.in. w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, temperatura będzie oscylować w okolicy 24 stopni Celsjusza, podobnie jak w Łodzi i Warszawie. Chłodniej będzie we wschodniej części kraju, jednak również tam temperatura nie spadnie poniżej 21 stopni Celsjusza - tyle pokażą termometry w Białymstoku, z kolei w Olsztynie - 22 stopnie. 

Pogoda na środę 8 września. Słonecznie i ciepłoPogoda na środę 8 września. Słonecznie i ciepło Fot. Gazeta.pl

W przeważającej części kraju powieje słaby wiatr, z kolei nad morzem i w Sudetach okresami wiatr będzie umiarkowany. Wysoko w Sudetach natomiast porywy wiatru osiągną prędkość do 60 km/h.

Pogoda. Ciepło aż do weekendu, jednak koniec tygodnia będzie burzowy

"W tym tygodniu pogodę w Polsce nadal będzie kształtował wyż znad Ukrainy, gwarantując dużo słońca, ciepłe dni i chłodne noce" - pisze na swojej facebookowej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ładnie będzie aż do piątku - tego dnia na wschodzie nadal będzie słonecznie, ale od zachodu zacznie wzrastać zachmurzenie i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Zdaniem synoptyków IMGW w weekend opadów będzie nieco więcej. Od północnego zachodu nasunie się zatoka niżowa, przynosząc opady deszczu i lokalne burze. 

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"
Więcej o: